activision - Activision Açıklama

Görünüşe göre Activision ve EA arasındaki Modern Warfare 3 vs Battlefield 3 kapışması kolay kolay dinmeyecek görünüyor. Şimdi de Activision yakasından Sledgehammer kurucusu Glen Schofield kendisini kızgın ateşe soktu ve EA'e yüklendi.

Modern Warfare 3'ün tüm platformlarda 60 fps'de, Battlefield 3'ün ise konsollarda 30 fps'de çalışacağını parmakla gösteren Schofield, Modern Warfare 3'ün yarışı bu detayda kazandığına işaret etti.

Bazı oyuncular tarafından da Battlefield 3'ün 30 fps'de çalışması yoğun eleştiriler almıştı. Schofield'ın bu konuyla ilgili açıklamaları şöyle oldu:


"Çıkıp oyun motorunuza isim verebilirsiniz, ona her hanhangi bir isim takabilirsiniz. Bunu ben de daha önce yaptım. Bu numarayı biliyorum ancak bu oyun saniyede 60 frame ile çalışacak. Bunu herhangi bir rakibimizin başarabileceğini sanmıyorum.""Konsol için oyun geliştiren rakiplerimizin hiç birinde saniyede 60 frame ile çalışan bir oyun yapanını hiç görmedim. Oyun motoru değil, oyun çıkarmalısınız. Bu bizim en büyük kozumuz."

"Oyun motoru değil, oyun çıkarmalısınız". Hmm, EA veya DICE'ın bu lafın altında kalacağını sanmıyorum. Karşı atak her an gelebilir millet!