PS 3 Ban 1234 - Dikkat playstation'ınız Sony tarafından Banlanabilir!
Sony oyun konsolu PlayStation 3'deki korsan oyunların önüne geçmek için konsolları banlamaya başladı.


Her alanda olduğu gibi teknoloji dünyası da korsanla büyük bir savaş içerisinde; oyun konsolları, akıllı telefonlar vs. cihazlar piyasa çıkar çıkmaz aldığı ilk nefesi vermeden jailbreak ve benzeri yöntemlerle kırılıyor ve korsan yazılımlara tüm içtenlikleri! İle müsayit oluyorlar.
Bu konuda Sony'nin attığı adım ise PlayStation 3 sahiplerini ürkütecek cinsten. Uzun süre önce jailbreak yöntemi ile kırılan PS 3 her türlü kopya oyunu çalıştırır durumda. Hal böyle olunca Sony başta olmak üzere oyun yapımcıları da isyan bayrağını çekiyor. İlk olarak çözüm mahkeme koridorlarında gibi görünse de Sony, güncellemeleri bırakıp Microsoft'un yöntemini kullanmaya başladı.
PS 3 Ban 12345 - Dikkat playstation'ınız Sony tarafından Banlanabilir!
Microsoft Xbox'ı ilk çıkardığı andan itibaren korsan yazılımları internet üzerinden tespit edip banlıyordu. Üstelik farklı bir hesap açıp tekrar online olmakta mümkün olmuyor. Sony'de bu adımları takip etmeye başladı; kullanıcıların PS 3 üzerinden PlayStation Network'u kullanarak internete yükledikleri resimleri görmek adına hiçbir bağlantı kuramadıkları tespit ediliyor. Bu problemin nedeni ise Jailbreak'li PS 3 ler. Böylece sahte yazılım kullanan kullanıcıların hiç biri online hizmet alamıyor ve özellik olarak; jailbreak, sahtecilik başlığı altına toplayabileceğiniz ne varsa kullanılmaz hale geliyor.

kaynak: http://www.bilisimlive.com/sony-ps-3...iyor-1635.html