20110610103656 nintendo - Nintendo "küçük hilesini" kabul ettiNintendo'nun yeni konsolu Wii U tanıtımında yaptığı küçük "hile" en sonunda ortaya çıktı!

Uzun zamandır hakkında spekülasyonlar yapılan Nintendo'nun yeni cihazı Wii U; sonunda gün yüzüne çıktı. Hem de sadece bir kontrol kolu büyüklüğünde...
Oyun çevrelerince asıl dikkat çeken nokta ise cihazın tanıtımında kullanılan oyunlar oldu. Özellikle Xbox 360 ve PS3 gibi konsolların fazlasıyla bilinen oyunları olan Ghost Recon ve Darksiders II'nin, tanıtımda kullanılması kafaları karıştırmıştı. Ve Nintendo, yeni cihazı henüz hazır olmadığı için, Wii U tanıtımında Xbox 360 ve PS3 görüntülerini kullandığını resmiolarak kabul etti.
Nintedo'nun Amerika başkanı Reggie Fils-Aime, verdiği bir röportajda bunu mecburen yaptıklarını, çünkü Wii U'nun henüz hazır olmadığını söyledi. Ama aynı zamanda Wii U'nun kalitesinden de bahsetmeden edemedi. Full HD grafik desteğine sahip olacak olan cihazı, en azından bir yıl daha beklememiz gerekeceğini de sözlerine ekleyen Reggie, Wii U'nun ne gibi bir oyun yelpazesine sahip olacağı konusunda sessiz kaldı.