Evet arkadaşlar, nihayet beklenen çeviriyi bitirdim. 3-4 aylık dikkatli bir çalışmayla bugün itibariyle Level dergisinin En iyi 100 Oyunu arasında ilk sıraya giren GRIM FANDANGO adlı şaheser artık kelimesi kelimesine Türkçe.

Bunu neden yaptım ?

Herkes bu şahaseri oynayabilsin, ve o muhteşem senaryoyu, dialogları anlayabilsin diye. Bu arada bu türkiyede bir adventure oyununa yapilan ilk türkçe altyazı. Hele ki böyle bir oyuna yapılmadı. Umarım keyifle oynarsınız.

http://rapid--share.com/files/803699...rulum.rar.html

Bu linkten gerekli dosyaları indirin , kurulum dosyasını mutlaka okuyun. Sorununuz olursa buraya yazın elimden geldiğince cevap vermeye çalışacağım.

Biraz konudan bahsetmek gerekirse :

ARAF'tayız. Hristiyan inancina göre, Cennet ve cehennem arasında ki yer. Arafta tüm ruhlar günahkar ya da melek 4 yıllık bir yolculuğa çıkıyorlar. Dünyada işlediğimiz sevaplara göre tabi ki bu dört yıllık süre 4 dakikaya inebiliyor. Kısaca dünyada ne kadar çok sevap kazanmışsanız, ARAF'tan CENNET'e olan yolculuğunuz o kadar kısalıyor.
Ve tabi ki , bir de arada sıkışmışlar var. Ne günahkar, ne de bir iyiliksever. Onlar Cennet'e gitmek için ne yapacaklar peki ? Tabi ki çalışıp Tanrı'ya borçlarını ödeyecekler. İşte tam bu noktada karakterimiz MANUEL CALAVERA ile tanışıyoruz. O bir AZRAIL. Onun amaci Fani dünyada ölmüş olan insanların ruhlarını oradan teslim alıp, onları layık oldukları seyahat paketleriyle ödüllendirmek. Tabi ki müşterinin ne kadar çok sevabı varsa , AZRAİLİMİZİN Tanrı'ya olan borcu o kadar çabuk bitecek. Yalnız işler sarpa sarıyor, ve ne hikmetse MANUEL CALAVERAYA dünyada kedi bile beslememiş insanlar düşüyor. Bu işte bir terslik var, ve o tersliği bulmak da bizim görevimiz.

Oyun türü bir adventure. Yani bir konu doğrultusunda, çeşitli kişlerle konuşarak , farklı bulmacaları çözerek senaryoyu sonlandırmak.
Ama ne senaryo ? Bugüne dek bu oyunun senaryosu kadar farklı bir senaryo, bu oyunun diyalogları kadar akıl dolu ve lütufkar, bu oyunun müzikleri kadar sizi etkliyen bir oyun görmediniz ...

Ve bu oyun artık Türkçe. TADINI ÇIKARIN:!!!!İşte oyundan bir kaç ss.

intimidateinte9 - Grim Fandango Artik%100 Türkce

celsoog4 - Grim Fandango Artik%100 Türkce

donfn1 - Grim Fandango Artik%100 Türkce