Sessiz, soğuk ve hızlı

5596771cm0 - Sessiz, soğuk ve hızlı

Yüksek performanslı sessiz soğutma çözümlerinde dünya çapında takdir gören Sapphire Technology, şimdi de bu sessiz soğutma özelliğini COMPUTEX’te satışa sunulan heyecan verici yeni Radeon X1600 Ultimate Silent Serisi ile cazip grafik hızlandırıcılarına adapte ediyor

Ödül sahibi X1000 serisinin devrimsel grafik mimarisi özelliklerini taşıyan yeni X1600 Ultimate Silent serisi, Shader 3.0 modelinde yüksek verim ve yüksek performans ve ayrıca gürültü seviyesi çok düşük bir seviyeye indirgenmiş zengin bir görüntü kalitesi sunuyor. Isı borusu, ısı yalıtım bloğu ve entegre fandan oluşan yeni kombinasyon yüksek verimli bir soğutma sistemi sağlıyor. Fanın akıllı kontrol sistemi, termal ortamları algılıyor ve rotasyon hızı ile gürültü seviyesini minimuma indiriyor; hatta yük altında bile gürültü seviyeleri asla 22dB(A) değerini geçmiyor. Bu mimari ayrıca, canlı ve gerçeğine oldukça yakın görüntüler ile en son teknoloji Yüksek Çözünürlüklü (HD) video standartlarında video oynatımı sağlayan AvivoTM teknolojisini de destekliyor, bu da Ultimate Silent serisini medya PC sistemleri için ideal hale getiriyor.

Sapphire radeon X1600XT Ultimate, sınıfının en yüksek grafik performansını sunıyor. 256MB’lık GDDR3 hafızası ile donatılmış bu model, 600MHz ve 700MHz’lik (1400MHz etkin) çekirdek saat hızları sağlıyor. Sapphire RADEON X1600Pro ULTİMATE, çok az bir farkla 500MHz’lik çekirdek ve 400MHz’lik hafıza (800MHz etkin) saat hızlarında çalışan 256MB’lık DDR2 hafızası ile aynı grafik mimarisini kullanıyor. Bu seri, Crossfire çift grafik sistemleriyle tamamen uyumlu ve bu sistemlerde kullanıma hazır bir şekilde bulunuyor.

Ürünün özel bir sunum paketi, henüz piyasaya çıkan Davinci Code oyununu da içeriyor.