Windows Live Search Devrede

2154833 - Windows Live Search Devrede

Microsoft’un son zamanlarda ardı arında sunduğu İnternet yazılımları ve hizmetlerinden bir diğer olan Windows Live Search resmen faaliyete başladı. Microsoft’un yeni arama portalı olan Windows Live Search, gelişkin bir kullanıcı arabirimine sahip bulunuyor ve deneme sürümüne nazaran daha isabetli arama sonuçları sunuyor.

Yaklaşık yarım yıl boyunca deneme aşamasından geçen Microsoft’un yeni arama portalı Windows Live Search sonunda resmen hizmete girdi. değerlendiren Microsoft, Arama portalının deneme aşamasında sahip olduğu özelliklerin pek çoğu geliştirilmiş bulunuyor ve bunların yanında hizmet dahilinde yeni özellikler de sunuluyor.

Windows Live Search ile kullanıcılar Web üzerindeki haberleri, videoları, resimleri ve blog’ları tek bir merkezden arayabiliyorlar. Kullanıcı arabirimi gelişen hizmet deneme sürümüne göre Web’ten daha isabetli arama sonuçları elde ediyor. Buna ek olarak hizmet ile msn.com’daki içerik üzerinde daha güçlü bir arama gerçekleştirilebiliyor.

Microsoft, bazıları tarafından erken olarak değerlendirilen resmi sürüme geçişi, kullanıcılardan alınan olumlu geribildirimlerden sonra aldığını söylüyor. Microsoft Windows Live Search’ün son haliyle Google ile arasındaki rekabette önemli bir adım daha atmış oldu.

http://www.live.com/