Microsoft'un yeni klavyesi SideWinder X6, farklı tasarımı ve özellikleriyle göz kamaştırıyor.

X6'nın en ilginç özelliği nümerik klavyenin çıkarılıp klavyenin hem sağına hem de soluna takılarak solak kullanıcılar için de uygun hale gelebilmesi. Ayrıca nümerik klavyeye 90 adet makro yüklemeniz de mümkün. X6'nın bir başka özelliği de klavyenin farklı programlar için özelleştirilebilir olması.

SideWinder klavyesinin tuş takımı sökülüp çıkarılabiliyor ve oyun oynanmadığı zamanlarda çeşitli makrolar oluşturmak amacıyla kullanılabiliyor. Ayrıca tuşlar iki farklı renkte aydınlatılabilmekte. Oyunlarda 90 farklı tuş kombinasyonu kullanabiliyorsunuz. Cruise Control özelliği sayesinde yarış oyunları gibi elinizi sürekli bir tuşa basılı tutmanız gereken oyunlarda ilgili tuşa sürekli basma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor.

X6'nın diğer özellikleri ise şöyle:
- Yeni Cruise Control özelliği ile bir tuşa basılı tutmadan o fonksiyonun devamlı yapılması mümkün.

- Oyun içi makro kaydı özelliği ile kullanıcının oyun sırasında kullandığı kısayollar hafızada tutulabiliyor.

- WASD tuşları rahat görünmeleri için ışıklandırılmış.

SideWinder X6, Eylül ayında 79,95 Dolarlık fiyat etiketiyle (yurt dışı) piyasada olacakswx6atoprightbfy09sd6 - Microsoft'un yeni klavyesi ve yeni faresi

SideWinder X5 faresinin 9 adet programlanabilir tuşu bulunuyor ve hassasiyeti 2000 DPI'ya kadar yükseltebilme şansınız var. Bu ürünün fiyatı ise 60 USD ve eylül ayı içerisinde piyasada olması bekleniyor.


smwx5abackfy08fq5 - Microsoft'un yeni klavyesi ve yeni faresi

msx5sidewinderku7 - Microsoft'un yeni klavyesi ve yeni faresi