Hackerlarin yeni gözdesi sosyal siteler oldu. Facebook gibi sitelerin açiklarini bulan hackerlar, kullaniciyi bu sitelerden vuruyor.
Hackerlar milyonlarca internet kullanicilarinin 'güvenli' bildigi Facebook, MySpace, MSN gibi sosyal paylasim sitelerini saldirilari için üs olarak kullaniyor.

Symantec tarafindan her alti ayda bir yayinlanan Internet Güvenligi Tehdit Raporu, internet korsanlarinin sosyal paylasim sitelerini 'casus' programlarini kullanicilara göndermek için kullandigini ortaya koydu.

Milyonlarca internet sunucusundan toplanan veriler ve hacker iletisimlerinin izlenmesi sonucu ortaya çikan verilerle hazirlanan rapora göre, artik internet kullanicilari, zararli siteleri ziyaret ettiklerinde karsi karsiya kaldiklari tehlikelerle, resmi sitelerde karsilasiyor.

SOSYAL SITELER GÖZDE

Hackerlar, ev ve kurumsal bilgisayarlara saldirmak için yasal siteler üzerinden 'casus' programalrini göndererek amaçlarina ulasiyorlar. Arastirma saldirganlarin ençok, sosyal ag olusturma siteleri (My Space, Facebook) gibi son kullanicilar tarafindan en çok güven duyulan siteleri üs olarak seçtigini gösteriyor.

AMAN TUZAGA DÜSMEYIN

Saldirganlar, bu sitelerin güvenlik açiklarindan faydalanarak kullanicilari tuzaga düsürüyor. En çok banka hesap bilgilerinin pesine düsen hackerlar, Sosyal paylasim siteleri üzerinden kisisel bilgilere ulasarak 10 dolar karsiliginda milyon dolarlik hesaplari ele geçiriyorlar.