Adobe'nin yeni yazılımı Creative Suite 4'ün İngilizce versiyonu önümüzdeki ayın sonunda, Türkçe versiyonu ise kasım ayı sonunda piyasaya sunulacak.

Adobe grafik ve geliştirme yazılımı için hemen her türlü yaratıcı iş akışında "bir dönüm noktası" olacak Creative Suite 4 ürün ailesini İstanbul'da tanıttı.

Tanıtım dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Adobe Güney Doğu Avrupa ve Türkiye Medya ve Yayıncılık Uzmanı Barış Özcan, bugüne kadar sunulan en kapsamlı yaratıcı ortamı sağlayacak bu ürünün, tasarımcı ve geliştirici arasındaki duvarları yıkan yüzlerce yeni kullanım özelliği sunduğunu söyledi.

Özcan, Creative Suite 4'ün, baskı, web, mobil, interaktif, film ve video ürünlerine kadar birçok alanda yaratıcı işleyiş özelliği sunduğunu kaydetti.

Adobe Türkiye ailesi olarak Creative Suite 4 sürümü için ilk vaatlerinin hız, programlar arasındaki uyumlu çalışma ve birçok yenilik içermesi olduğunu ifade etti.

Özcan, Adobe Türkiye ürünleri ile ilgili her türlü teknik desteğin Türkçe olarak alınabileceği bir çağrı merkezini de hizmete açtıklarını duyurdu.

Verilen bilgiye göre, Adobe tarihindeki "en büyük" yazılım sürümü olan Adobe Creative Suite 4, Adobe Creative Suite 4 Design Editions, Creative Suite 4 Web Editions, Creative Suite Production Premium ve Adobe Master Collection ile 13 ayrı bağımsız ürünü, 14 ayrı bütünleşik teknolojiyi ve 7 ayrı hizmeti içeriyor.

Creative Suite 4'ün en önemli özelliğinin basitleştirilen iş akışı ile üzerinde çalışılan projeden ayrılmadan medyalar arasında geçiş sağlaması ve daha verimli tasarım ortamı sunması olduğu belirtildi.
(CnnTürk)