acers461 yeni - Acer’den Yeni Masaüstü PC Veriton S461

Acer özellikle kurumsal kullanıcıları düşünerek hazırladığı, kompakt boyutlu yeni masaüstü bilgisayarını duyurdu.
Veriton S461 adı verilen yeni bilgisayar Intel platformunu kullanıyor ve kullanıcılara Core 2 Duo E8400 (45nm, 3.0GHz) ve Pentium E2200 (65nm, 2.2GHz) olmak üzere iki farklı işlemci opsiyonu sunuluyor.
Sistem belleği olarak 2GB kapasiteli DDR2 bellek modülünün kullanıldığı Acer’ın yeni masaüstü bilgisayarında bellek kapasitesi 8GB’a kadar da arttırılabiliyor.
Sistemin grafik yükü karşılaması için hedef olarak belirlenen kurumsal müşterilerin ihtiyaçları da (internet ve ofis uygulamaları) göz önüne alınarak Intel’in X3100 entegre grafik işlemcisi terchi edilmiş.
80GB depolama alanı sunabilen sabit disk ile donatılan Acer’ın yeni sistemi ayrıca LANScope v3.5 adı verilen firmaya özgü yazılım ile geliyor ve bu sayede kullanıcılara sisteme uzaktan erişim ve yönetim olanağı tanınıyor.
İşletim sistemi olarak Windows Vista Business’ın tercih edildiği sistemde Acer, Windows XP’yi kullanıcılara sağlayabiliyor.
Çift katmanlı DVD yazıcıya sahip olan sistemde ekstra ekran kartı ve donanım kullanımı için bir adet PCIe x16, 1x PCIe x1 ve 2x PCI slotlarına da yer verilmiş.
Gigabit ethernet gibi başta olmak üzere bir bilgisayarda olması gereken diğer temel özellikleri de üzerinde barındıran kompakt boyutlu Acer Veriton S461′in Amerika satış fiyatı 549$’dan başlıyor.