Apple'ın Şaşırtan Önerisi

apple1 kurtcuklu iiyyy - Apple'ın Şaşırtan Önerisi
Apple, uzunca süredir reklam kampanyalarında bile kullandığı "güvenli bilgisayar" imajına karşı bir hareket yaptı. Apple, ne yaptı da bu imajı sarstı? Apple tarafından üretilen Mac OS işletim sistemi, Unix tabanlı olması sebebiyle uzunca bir süre doğal haliyle bile virüs geçirmez olarak anılıyor, Apple'ın reklam kampanyalarında bu durum oldukça fazla vurgulanıyordu. Tabii ki teknik olarak yüzde yüz güvenli sistemin olması mümkün değil ve Mac kullanıcıları da aslında birçok tehditle karşı karşıya. Bu konuda kullanıcılara bir teşvik de Apple tarafından ilk defa yapılmış oldu (Apple bunun bir öneri değil teşvik olduğunu vurguluyor).
Hangi Ürünler Var?
Apple, destek sayfasında uyumlu ürünleri de listelemeyi ihmal etmemiş. Apple tarafından, satın alınabileceği söylenen ürünler ise şu şekilde.:
:: Intego VirusBarrier X5
:: Symantec Norton Anti-Virus 11 for Macintosh
:: McAfee VirusScan for Mac
Görünüşe göre Apple, pazar payını artırdıkça daha fazla tehdidin karşısında geçtiğini fark ediyor ve kullanıcılarının bu durumdan zarar görmesini istemiyor. Bu vesileyle ortaya çıkan bir başka küçük ayrıntı olarak, Apple, sistemlerinin yüzde yüz güvenli olmadığını da dolaylı yoldan kabul etmiş olduğunu söyleyebiliriz.