pstablet baslik - Sony'den Playstation tablet geliyor!
Sony'nin, Playstation telefonu olan Xperia Play'dan sonra şimdi de Playstation tableti için hazırlıklara başladığına dair söylentiler dolaşmaya başladı.

Firmalar, birbiri arasında üstünlüğü sağlamak için çok çeşitli yollara başvurmaya başladı. Bu yılın en önemli piyasası haline gelen akıllı telefon piyasasına Sony firmasının, çok farklı bir telefon olan Playstation tabanlı Xperia Play'la gireceğini duyurmuştuk. Şimdi de bir diğer önemli piyasa olan Tablet PC piyasası firmaların ardı ardına çıkardığı birbirinden güzel tabletler ile hız kazanırken, Sony'de bu piyasada varlığını hissettirmek için Xperia Play'daki gibi bir yol izleyeceğine dair iddialar ortaya atıldı. Engadget'ten verilen bilgiler doğrultusunda Sony, çıkaracağı Playstation telefonu Xperia Play'dan sonra, benzer şekilde tablet PC piyasası içinde Playstation tabletini çıkarmaya hazırlanıyor. Sony Ericcson markası olarak değil de direk Sony markası adı altında üretilecek olan bu tablet, Sony Vaio serisi ile Xperia Play telefonu'nun özelliklerini alacak bir tablet olacak.
sony s1 orta - Sony'den Playstation tablet geliyor!
Engadget'ten verilen bilgilere göre Playstation Tablet'in genel özellikleri şöyle olacak:
  • 9.4 inç büyüklüğünde ve 1280×800 piksel çözünürlüğünde ekran
  • Android 3.0 Honeycomb işletim sistemi
  • Nvidia Tegra 2 işlemci
  • Arka ve ön kamera
  • Sadece iki buton(Sesi açıp kapamak için)
  • Uzaktan kumanda özelliği için kızılötesi ışın yuvası

PS tabletin, Panasonic Viera tabletlerinde olduğu gibi, Sony Bravia televizyonlarıyla entegre edilebileceği ve kumanda işlevi görebileceği de Engadget tarafından iddia ediliyor.İddialara göre Eylül ayında satışa sunulacak Playstation Tablet'in fiyatı da 600$ civarlarında olacağı tahmin ediliyor.

kaynak:http://www.bilisimlive.com/sony-play...iyor-1636.html