fujitsu baslik - Fujitsu'dan İlk kablosuz monitör !
Her geçen gün gelişen kablosuz cihaz teknolojisine bir yenisi de Fujitsi'nin tanıtımını gerçekleştirdiği kablosuz monitör ile geldi.

Almanya'nın Hannover kentinde gerçekleştirilen 2011 CeBIT fuarında birbirinden ilginç ürünler tanıtıldı. Bunlardan biri de Fujitsu'nun tanıtımını gerçekleştirdiği kablosuz monitör oldu. Tasarımı ve geliştirme çalışmaları halen devam etmekte olduğu belirtilen kablosuz monitör'de Akıllı Evrensel Güç Erişimi(SUPA- Smart Universal Power Access) teknolojisi kullanılmış. Fujitsu'nun bu yeni kablosuz ekranı, gücünü ve sinyalini kablosuz olarak sağladığı için en çok kurumların işine yarayacak. Güç ve sinyali kablosuz olarak sağladığından maliyet açısından bakıldığında büyük bir tasarruf sağlayacak olan kablosuz ekranın diğer bir ilgi çekici yanı ise kablo gibi bir sorunu olmadığı için temiz bir iş ortamı sunması olacak.
kablosuz monitr - Fujitsu'dan İlk kablosuz monitör !

Ekranın WUSB adı verilen USB bağlantı standartlı kablosuz güç teknolojisi, Avrupa'nın en büyük odaklı araştırma kuruluşu The Fraunhofer firması tarafından geliştirildi. Ekranı da Fujitsu tarafından üretilen , 22 inç büyüklüğünde ve üzerinde bulunan akıllı güç anteni sayesinde de güç ve sinyal transferi gerçekleştiriyor. Bakalım önümüzdeki yıl içerisinde üretimine başlanacak olan kablosuz monitör piyasada nasıl bir yer edinecek.