İnsanların istekleri, beklentileri, fikirleri zamana göre değişiklik göstermektedir. Mesela, 1900'lu yılların başlarında insanlar için elektrik olmazsa olmaz değilmiş. Şimdi ise elektriksiz bir saat düşünemiyoruz. Aradan geçen 100 sene insanları nekadar değiştirmiş.

Daha yakın bir örnek verelim. Eskiden evlerimize masaüstü bilgisayar almak lükstü. Hatırlarım Windows 95'li bilgisayarımı. Bilgisayarı başlatırdım sonra kahvaltı yapmaya giderdim. Yani okadar yavaştı. Ama ne olursa olsun, o bilgisayarın başında oturmak çok zevkli birşeydi.

Ama artık insanlar gittikçe kolaylık ve taşınabilirlik istiyorlar. Dokunmatik akıllı telefonlar, tablet bilgisayarların satışlarındaki patlamada buradan geliyor.

Tabletlerin bana göre amacı işlerinizi en hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmek. Bulunduğunuz yerde açılış süresi kısa sürmeli ve direk internete 3G veya Wi-Fi'den bağlanarak işlerinizi pratik bir şekilde yapmalısınız. Son olarak ve en önemlisi de şarj süresi notebooklara göre daha avantajlı olmalı. Tabi herkezin beklentileri farklı olabilir ama benim bir tabletten beklentilerim bunlar.