microsofttan bedava xbox 360 2011 858000 1 - Microsoft'tan bedava Xbox 360!

Microsoft en sonunda bedava Xbox 360 dağıtmaya da başladı... Evet doğru okudunuz; bedava Xbox...

Microsoft artık dünyanın her yerinde Windows 7 kullanan bilgisayarlar görmek istiyor. Satışlarının artması için çok farklı ve aynı zamanda da çok özel bir plan yapmış durumda.

Firmanın kendisine ait olan Windows Experience Blog sayfasından resmen duyurulan haber en çok öğrencileri sevindireceğe benziyor. Microsoft, Mayıs ayının 22'sinden itibaren, belirli satış noktalarından 699 dolar ve üzeri fiyat etiketine sahip Windows 7 işletim sistemli bilgisayar alanlara, bedava Xbox 360 verecek. Ama hemen heyecanlanmayın, biz bu teklife dahil değiliz...

Bedava Xbox'lar nasıl olacak?

Kullanıcılara bedava olarak sağlanacak Xbox'lar pek tabi biraz kırpılmış, daha doğrusu "arcade" model olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz belki sadece 4 GB sabit diske, Kinect kontrol cihazına ya da Xbox Live Gold'a üyelik ile verilmeyecek ama yine de piyasa değeri 200 dolar olan cihazın bedavaya verilecek olması, öyle görünüyor ki Microsoft'un satışlarını büyük oranda etkileyecek.

Dell.com, HP.com ve Microsoftstore.com gibi sitelerin de desteklediği kampanya süresince gereken en önemli kriter öğrenci olmak. Kampanyaysa şu anda ne yazık ki sadece Amerika ile sınırlı. Fakat yakın zamanda Fransa ve Kanada da bu etkinlikten yararlanabileceğe benziyor.