Microsoft Windows Vista işletim sisteminin piyasa çıkmasıyla birlikte ASUS, özel olarak yeni işletim sistemi için tasarlanmış olan 4 yeni anakart modelini tanıttı.

ScreenDUO, AI Remote, AP Trigger, TPM (Trusted Platform Module) ve ASAP (ASUS Accelerated Propeller) gibi ASUS'a özel pek çok yeni teknoloji ile donatılmış anakartlar, Microsoft Windows Vista işletim sisteminin tüm yeniliklerine sorunsuz uyumluluk vaad ediyor.

ScreenDUO
ScreenDUO kullanışlı ikinci ekran sayesinde önemli bilgilerinizi bilgisayarı açmadan görmenizi sağliyor. ScreenDUO ile PC veya web sitelerinden bilgileri senkronize edebiliyor, RSS mesajlarını, toplantı programlarını ve diğer önemli bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz.

AP Trigger
ASUS AP Trigger ile medya ya da favori uygulamalarınızı hızlıca başlatabilir ya da kaldıkları yerden devam ettirebiliyorsunuz. AI Remote üzerinde bulunan tuş ile önceden belirlenmiş uygulamaları eşzamanlı olarak aynı anda başlatabiliyorsunuz.

TPM Desteği
Microsoft Windows Vista uyumlu bu anakartlar destekledikleri Trusted Platform Module (TPM) sayesinde; gelişmiş veri koruma, yüksek seviye şifreleme üzerinden güvenlik ve platform bütünlüğü sağlıyor. TPM, Windows Vista BitLocker Drive Encryption donanım gereksinimi de karşılayarak daha güvenli çalışma ortamı sunuyır.

Not: TPM mödülü ayrı olarak satılmaktadır.

ASAP (ASUS Accelerated Propeller)
ASAP (ASUS Accelerated Propeller) ; Microsoft Windows Vista işletim sistemi altında gelişmiş sistem performansı sağlayan Windows ReadyBoost destekliyor.

Bu bilgilere ulaşmak istediğinizde bilgisayarınızı açmaya gerek kalmadan kolayca ulaşarak zamandan tasarruf edersiniz.

AI Remote
AI Remote ile uzaktan kontrolün keyfini yaşatıyor. Sadece bir tuş dokunuşuyla bilgisayarınızı açıp/kapatabilir, AP Trigger fonksiyonu ile favori uygulamalarınızı çalıştırabilir, AI Gear ve AI Nap uygul amalarını kontrol edebiliyorsunuz.

Mevcut Modeller


:: M2N32-SLI Premium Vista Edition
:: M2N-Plus Vista Edition
:: P5B Premium Vista Edition
:: P5B-Plus Vista Edition


111111111111111111111111111 - Asus'tan Vista Uyumlu Anakartlar