SecurDisc sayesinde diskinizi şifreleyebilir, disk kimlik denetimi, veri koruması ve doğruluk kontrolü yapabilir ayrıca diskinizin kopyalanmasını önleyebilirsiniz.

LG Electronics ve Nero işbirliğiyle hazırlanan SecurDisc, şifre korumalı disk oluşturarak CD/DVD üzerindeki veriyi korumanızı sağlıyor. Şifre korumalı bu diski okumak için SecurDisc kullanıcısının şifreyi girmesi gerekiyor. Öte yandan dijital imza ile kimlik denetimini etkinleştirdiğinizde, diskin olası kullanıcıları, imzayı doğrulayarak diskteki bilgilere ulaşabiliyor. SecurDisc'in bir başka özelliği ise veri hasarını koruması. Default Function özelliği sayesinde herhangi bir çizilmeye ya da hasara karşı verinizi koruma altına alabiliyorsunuz.

Verilerinizi korumak için daha da fazlası

SecurDisc kullanıcıları, diskin üzerindeki tüm dosyaların doğru şekilde okunup okunmadığını ve değiştirilip değiştirilmediğini öğrenebiliyor.


Diski ortam yorgunluğundan her zaman korumak mümkün olmuyor. Ancak SecureDisk bu konuda da kullanıcılara yol gösteriyor. Sağlama toplamı özelliği, DVD üzerindeki verilerin güvenilirliğini anlamanıza ve acil yedekleme yapmanıza imkan tanıyor.