Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye'nin En Büyük Online Eğitim Programını Düzenliyor!


Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı

Türkiye'nin En Büyük Online Eğitim Programı, 18. Dönem Kayıtları Başladı!

BTSP (Bilgi Teknolojileri Sertifika Programı), 4 dönemden oluşan ve yaklaşık olarak 9 ay süren bir sertifika programıdır. Programda, her dönemde iki ders olmak üzere toplam sekiz ders verilmektedir. Dersler ODTÜ - Bilgisayar Mühendisliği'nin temel derslerinden seçilmiştir ve ODTÜ - Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri tarafından tamamen Türkçe olarak hazırlanmıştır. Dönem sonunda katılımcılar yüzyüze dersler ve sınavlar için ODTÜ'ye davet edilmektedirler. Yapılan sınavlar sonucunda, 8 dersten de başarılı olan katılımcılar ODTÜ - Bilgi Teknolojileri Sertifikası almaya hak kazanmaktadırlar.

Dönem sonunda katılımcılar yüzyüze dersler ve sınavlar için ÖDTÜ'ye davet edilmektedir. Yapılan sınavlar sonucunda, 8 dersten de başarılı olan katılımcılar Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından resmi olarak hazırlanan, Bilgi Teknolojileri Sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Katılımcılar bu sayede Bilgi Teknolojileri alanında profesyonel bir meslek sertifikasına sahip olacaktır.

BTSP'nin amacı Türkiye'deki bilgi teknolojiler alanındaki her geçen gün artan yetişmiş eleman gereksinimini karşılamaya katkıda bulunmaktır. ODTÜ Sertifikalı Bilgi Teknolojileri Uzmanları Türkiye iş dünyasındaki önemli BT pozisyonlarında meslek sahibi olabilmektedir. Bilgi teknolojileri alanında uzmanlaşmak ve sektördeki personel açığını kapatabilmek için, BMI ve ODTÜ işbirliğinde düzenlenen eğitim programı, Türkiye'nin BT uzmanlarını yetiştirmeye devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük online eğitim programı olan, ODTÜ - BTSP programı bugüne kadar 2000in üzerinde mezun vermiştir.

Detaylı Bilgi: http://idea.metu.edu.tr/