Kingston Technology, DDR3 SDRAM modüllerini piyasaya sürmeye başladıklarını duyurdu.

Dünyanın en büyük bağımsız bellek üreticisi Kingston Technology, bellek teknolojisinde zirve noktası ürünleri, iki kat veri hızında ve üç senkronizasyonlu HyperX 1375 Mhz ve ValueRAM 1066MHz dinamik RAM (DDR3 SDRAM) modüllerini piyasaya sürmeye başladıklarını duyurdu. DDR2 bellek standardının varisi olarak düşünülen DDR3, genel olarak daha az güç tüketimiyle daha düşük voltaj seviyelerinde performans sağlıyor. Bunun yanı sıra Kingston, yazın lansmanı yapılacak olan X38 anakartlarıyla aynı dönemde ValueRAM 1333MHz DDR3 modüllerini de piyasaya sürecek.

"HyperX ürün grubu başta olmak üzere Kingston olarak oyun tutkunları, profesyoneller ve yaratıcılar için mümkün olan en hızlı bellekleri üretmeye devam ettiklerini söyleyen Kingston Teknoloji Kaynakları Grubu Direktörü JK Tsai, "En yeni anakartları ve yonga setlerini destekleyen DDR3 gibi (hatta ValueRAM 1333MHz ürünümüz, henüz piyasada olmayan anakartları destekliyor) teknolojik devrim niteliğindeki ürünlerimiz, kendini adamış teknik kadromuzun büyük bir başarısıdır. Çok sayıda anakart üreticisi, Kingston DDR3 belleği laboratuvarında test etmiş ve aldıkları performanstan memnun kalmışlardır." dedi.

Kingston Teknoloji Yöneticisi Mark Tekunoff, "Kingston, Asus, Gigabyte ve diğer anakart üreticileriyle ile HyperX DDR3'ün test edilmesi sürecinde çok yakın bir işbirliği içerisindeydi. Oyun severlere ve teknolojiyle yeni tanışmaya başlayanlara, mümkün olan en yüksek performans seviyelerinde en yeni anakartları test etmek fırsatını tanıdık ve çok başarılı bir şekilde DDR3 bellek üretim miktarlarını 1375 MHz'de tuttuk. Computex2007'de sergilenen ve yeni P35 yonga setlerine dayanan çok sayıda anakart, şu anda DDR3 teknolojisini desteklemektedir." dedi.

Bugünkü en hızlı DDR2 bellek teknolojisinden iki kat daha hızlı bir performans ve daha büyük bant genişliği vaadeden DDR3, çift ve dört çekirdekli işlemcileri kullanan sistemlerle mükemmel bir uyum gösteriyor. DR3'ün daha düşük voltaja sahip olması (DDR2 1.8v'a karşı HyperX 1.7v ve DDR2 1.8v'a karşı ValueRAM 1.5v), günümüz desktop ve geleceğin mobil ve sunucu platformları için daha verimli çözümler ortaya koyuyor. Ömür boyu garanti sunan Kinston DDR3 modüller, 512MB VE 1GB'lık kapasitelerin yanısıra 1GB ve 2GB'lık bellek kitleri halinde satışa sunuluyor.

HyperX 1375MHz/ValueRAM 1066MHz DDR3 DIMM Özellikleri;

• DDR3-1375 CL7-7-7-20 @ 1.7v
• DDR3-1066 CL7-7-7-20 @ 1.5V
• CAS Gecikme Süresi: 7