Sapphire X1600Pro HDMI

4286521nl6 - Sapphire X1600Pro HDMI Ekran Kartı

Ekran Kartı teknolojisinde lider tedarikçi Sapphire Teknolojisi yine bir ilke imza attı ve ilk HDMI ekran kartı çözümünü duyurdu.

HDMI uyumlu ekran ve televizyonlarda hem ses hem de görüntü sağlayan Sapphire Radeon X1600Pro HDMI kartının şu anda dağıtımına başlandı.

X1600 serisi, Shader 3.0 modelinde yüksek verimlilik, yüksek performans ve geliştirilmiş görüntü kalitesi sunuyor. Bu mimari ayrıca, canlı ve gerçeğine oldukça yakın görüntüler ile en son teknoloji Yüksek Çözünürlüklü (HD) video standartlarında video oynatımı sağlayan AvivoTM teknolojisini de destekler. Yeni HDMI versiyonu, HDCP desteği bulunan, görüntü performansında heyecan verici yeni boyutlar sunan ve bu yeni endüstri standardı bağlantı arayüzünde üstün kalite seviyeleri sağlayan düşük profilli bir PCI Express ekran kartıdır. Kart, standart veya kompakt-medya PC eklentilerinde kullanım için hem standart hem de düşük-profil montaj aparatları ile birlikte tedarik edilmektedir ve ses sinyalinin HDMI kablosu üzerinden iletilebilmesi için bir SPDIF veya dahili kablo bağlantısına imkan tanır. Standart bir VGA konnektörü ve DVI donanımı da PC ekranlarına bağlanabilirliği sağlamaktadır.

Sapphire RADEON X1600Pro, 12 Piksel Shader Ünitesi sayesinde shader ağırlıklı oyunlarda bile sınıfının en yüksek grafik performansını sunmaktadır. 256MB’lık GDDR3 hafızası ile donatılmış bu model, 500MHz’lik (çekirdek) ve 800MHz’lik (bellek) hızlarında çalışmaktadır. Crossfire özelliği sayesinde X1600Pro HDMI kartı, çok-GPU’lu (multi-GPU) sistemlerde herhangi bir X1600 serisi kart ile birlikte kullanılabilir.

Bu yeni Sapphire grafik hızlandırıcılarının full retail ( kodu -50 ile biten) versiyonları, son kullanıcıya oyun seçenekleri sunmak için tasarlanmış heyecan verici yeni bir tarz olan, PowerDVD’li multimedya yazılımı ve Sapphire Select ile birlikte sunulacaktır. Her bir kart, birçok lider yazılım şirketinin en son oyunlarından bir seçme içeren bir DVD ile birlikte verilmektedir. Son kullanıcı, hangi oyuna sahip olmak istediğine karar vermeden ve bunların aktivasyon kodunu kullanmadan önce her oyunu bir saatlik deneme imkanına sahiptir.

Sapphire’in RADEON X1000 serisi, endüstride şu anki en iyi grafik ve video performansını sunmaktadır. Daha fazla ayrıntı için www.sapphiretech.com sitesini ziyaret ediniz

Teknik Özelliklerin Özeti
Yonga seti RADEON X1600 Pro HDMI
Çekirdek Hızı500 MHz
Gölgelendirici birimleri 12
Bellek Hızı 800 MHz GDDR3
Bellek arayüzü 128-bit
Bellek Desteği 256MB
İletişim arayüzü PCI Express
Değişken görüntü çıkışları VGA / HDMI
Maks. 3B çözünürlük 1920x1080 (HDMI)
2048 x1536 (VGA)
Donanım Özellikleri
DirectX® 9
ShaderModel 3.0
Yazılım Özelliği
AvivoTM