AMD, AMD64 işlemcileriyle çalışan HP sunucu ve iş istasyonlarını, DreamWorks'ün son filmi 'Orman Çetesi'nde kullanarak sinema sektörüne adım attı.

AMD64 teknolojisi, DreamWorks'ün 'Orman Çetesi' filmi için gösterdiği dijital yaratıcılığa katkıda bulunurken, filmin nefes kesen görüntülerinin yaratılması için dijital çizerlere büyük destek verdi.

'Orman Çetesi', gezgin bir rakun olan R.J'in yiyecek arayışı için geniş bir otlakta bir grup hayvanla giriştiği mücadeleyi konu alıyor. Film, hayvanların yakınlarda yaşayan insanlarla karşılaşmasıyla devam ediyor.

Yüzde 30 performans artışı

DreamWorks'ün dijital çizerleri, filmin ışıklandırmasının ve özel efektlerinin büyük bölümünü, çift çekirdekli AMD Opteron işlemcisi tabanlı HP xw9300 işistasyonları ve HP DL145G2 ProLiant sunucularla oluşturdu.

Bu sistemler, DreamWorks'ün eski donanımına göre yüzde 30'a kadar daha fazla performans sağlayarak, AMD Athlon 64X2 çift çekirdekli işlemcilere sahip kişisel bilgisayarlar gibi az zamanda çok iş yapılmasına fırsat verdi.

15 milyon saatte dönüştürdüler

DreamWorks'ün yapım yönetimi görevlileri de, mobil AMD Turion 64 teknolojisi tabanlı HP Compaq nx6125 dizüstü bilgisayarlarla yapım için gerekli işleri daha az zamanda görebildi.

Filmler için kullanılan en büyük ve güçlü dönüştürme sistemini oluşturan HP sunucular, dijital verileri hayvan kürkü, bitki örtüsü, su, ateş ve çeşitli görsel unsurlara dönüştürmek için 15 milyon saatten fazla dönüştürme süresi geçirdi.