13407062712325662dp3 - Microsoft   LifeCam NX-6000 2.0MP WEBCAM

LifeCam NX-6000, 2.0 megapiksel çözünürlüğü ile internet yayıncılığı yapmak isteyenler başta olmak üzere pek çok kişinin işine yarayacak bir ürün. Yatay-uzun bir tasarımı bulunan kamera, metalik görünümlü bir kasaya sahip. Sol tarafında sensör bulunan kameranın sağ tarafında mikrofon ve kısayol tuşu yer alıyor. Bu kısayol tuşu, tek tuşla video aramaları başlatmaya veya gelen video aramalarına cevap vermeye olanak sağlıyor.

Kameranın sensörü, kullanılmadığı zamanlarda kasa içine saklanabiliyor. Bu şekilde kamera sensörü korunabiliyor. Kullanmak istediğinizde de üzerine basıp açarak kullanabiliyorsunuz. 71 derece görüş açısına sahip sensör ayrıca yukarı ve aşağı hareket edebiliyor. Bu hareket görüş açısını yakalamada kolaylık sağlıyor.

Webcamin arkasında ise notebook ekranlarına sabitleyebilmek için bir mekanizma bulunuyor. Çekildiğinde kendini ileri iten bu yaylı mekanizma, ürünü ekrana sabitlemede kolaylık sağlıyor.

Kameradaki ses ve görüntü bilgisi tek bir USB kablo üzerinden sağlanıyor. Ses için ayrı bir kablonun kullanılmaması kablo karmaşasını da ortadan kaldırıyor.

Webcam, 160x120, 320x240, 640x480, 800x600, 1024x768, 1.3 megapiksel ve 2 megapiksel olmak üzere yedi farklı çözünürlükte video kaydına imkan veriyor. 640x480 piksel çözünürlükte saniyede 15 kare ile çekim yapan ürün, 2 megapiksel çözünürlükte saniyede 4 kare ile çekim yapıyor.

Fotoğraf çekiminde ise 2 megapiksel çözünürlükte çekilen fotoğraflar, ürünle birlikte gelen yazılım kullanılarak 7.6 megapiksele yükseltiyor.

WMV formatında video kaydı, WMA formatında ses kaydı ve JPG formatında resim kaydı yapabilen kameranın çekim anında çalıştığı, ürünün üzerindeki Microsoft logosunun beyaz olarak yanmasından anlaşılıyor.

Kameranın beraberinde gelen yazılımla video görüntülerine eklenebilen kumsal, yukardan sarkan örümcek, dolaşan uğurböceği ve ışık saçan UFO gibi efektler ise eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaklardır.

Türü Webcam
Sensör Tipi CMOS
Çözünürlük 2 megapiksel
Resim Formatı JPEG
Mikrofon var
Dijital Zoom 3 x
Arabirim USB
Ek Özellikler Yatay/ Düşey kaydırma, hareketli görüntü efektleri