FREFOX 4 RC - Firefox RC 4 - çığır atlayan hız artışı download
Mozilla ekibi, Firefox 4 için çıkardığı tam 12 beta sürümünden sonra nihayet final sürümünden önceki RC sürümünü yayınladı. Detaylar ve indirme linki haberimizde.

Uzun zamandır beklenen Firefox 4 RC sürümünü bir türlü yayınlayamayan çıkardığı tam 12 beta sürümüyle kullanıcılarından tepki alan Mozilla, sonunda RC sürümünü yayınladı. RC sürümünün yayınlanmasının ardından final sürümü de çok yakında karşımıza çıkabilir. Mozilla'dan gelen açıklamaya göre Final sürümü de içinde bulunduğumuz Mart ayı içerisinde kullanıcıyla buluşturulacak.
firefox 4 rc - Firefox RC 4 - çığır atlayan hız artışı download
Firefox 4 RC sürümü, final sürümünde olması beklenen bir çok özelliği içinde barındırıyor. Beta aşamasından kurtulduğu için adres çubuğunun yanındaki feedback düğmesi de kaldırılmış. Firefox 4 RC'nin en dikkat çeken özelliği ise açılışında ki hantallığın kaldırılması oluyor. Kullanıcıların beta sürümlerde en şikayet ettiği nokta olan tarayıcının geç açılışı, RC sürümünde yaklaşık 1 saniye gibi kısa bir sürede açılmasıyla dikkatleri çekiyor. Firefox 4 RC sürümüne gelen diğer yeni özellikler ise ; HTML 5 desteği, donanım hızlandırma özelliği ve tarayıcıdaki çökmelere karşı geliştirilmiş kapsamlı koruma olarak sıralanıyor.
images makale yazilim Object Capture 399x216 - Firefox RC 4 - çığır atlayan hız artışı download
Firefox takımının lideri Mike Beltzner, RC sürümünü yayınladıklarını ve Final sürümünün de Mart ayı içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulacağını, ayrıca bu RC sürümünden itibaren her üç ayda bir versiyon yükselteceklerini yani 3 ay sonra Firefox 5, diğer Eylül ayı civarlarında Firefox 6'yı yayınlacaklarını açıkladı. Bu RC sürümünün Firefox için bir dönüm noktası olduğunu bundan sonra çıkarakcaları her versiyonu Firefox 4 temellerine dayandırarak çıkaracaklarını da sözlerine ekledi.