20110622062522pctools - Anti-virüse bedava destek; İndirin !

Zararlılardan gerçek zamanlı olarak korunun!

Anti-virüsünüze destek olacak, bilgisayarınızı koruyacak 3 bedava araç... İndirin, deneyin!

İnternette gezinti ve indirme alışkanlıklarınızın bir zararlıyla karşılaşma ihtimalini artırdığını düşünüyorsanız, bu tür tehditlere karşı gerçek zamanlı bir koruma kullanmalısınız. Bir antivirüs yazılımı vazgeçilmez olsa da tek başına yeterli olmayabiliyor.

Uzmanlar, farklı araçlar kullanarak çok katmanlı bir koruma meydana getirmemizi tavsiye ediyorlar ve zararlı tarayıcıları, bu katmanlar arasında önemli bir yer tutuyor. Bu yazımızda size üç ücretsiz zararlı kaldırma programını tanıtacağız.

ThreatFire

ThreatFire, gerçek zamanlı olarak çalışan bir zararlı algılama ve kaldırma yazılımı. Program, 0. gün saldırılarına ve imzasız virüslere karşı koruma sağlayabiliyor ve antivirüs yazılımınızla beraber çalışıyor.

Programın kurulumu oldukça basit ve hızlı. Kurulduktan sonra sisteminizdeki firewall'u, antivirüs'ü ve anti-spyware'i denetleyen program, son adımda PC'nizdeki tehditleri arıyor.


Ad-Aware

Ad-Aware, canlı reklam izleme, antivirüs ve anti-spyware koruması sağlayan, tehditlere karşı gerçek zamanlı koruma sağlayan bir program. Ad-Aware de varolan antivirüs programınızla aynı anda çalışabiliyor.

Ad-Aware'in yüklenmesi ThreatFire'a göre daha uzun sürüyor, çünkü program yükleme sırasında güncellemeleri indirip yüklüyor. Güncellemelerin ardından şu anki güncelleme durumunu, sistem tarama ve ad-watch durumunu gösteren bir pencere ile karşılaşıyorsunuz.

İlk olarak tam bir sistem taraması yapmanız tavsiye edilmektedir. Sağ üstteki Ad-Watch sekmesi sayesinde dosyalarınız, kayıt defteri ve ağ için gerçek zamanlı korumayı etkinleştirebilirsiniz.


Spyware Terminator

Spyware Terminator, ücretsiz bir casus yazılım tarama ve kaldırma programı. Kişisel ve ticari amaçlar için tamamen ücretsiz olan program, gerçek zamanlı koruma özelliğine sahip ve isteğe bağlı olarak antivirüs koruması da sağlayabiliyor.

Spyware Terminator, yükleme sırasında Net Security Toolbar adında bir araç çubuğu yüklemek istiyor, ancak tabi ki bunu geri çevirmeniz mümkün. Kurulum tamamlandığında Setup Assistant sayesinde programı nasıl kullanacağınızı seçebilirsiniz.

Spyware Terminator Center ise aracın tüm gücünü ortaya çıkarıyor. Burada tarama planlamaları yapmanız ve gelişmiş ayarlara erişmeniz mümkün.