Yaza sayılı günler kala, sıcak hava Türkiye'nin büyük bir bölümünü etkisi altına almış durumda. İnsan vücudu değişen hava şartlarına ve saatlerin ileri alınmasına adapte olmaya çalışırken, zaman zaman güçsüz düşüyor ve yorgunluk ortaya çıkıyor.

CAM ŞİŞEYİ TERCİH EDİN
Sunpride Sağlıklı Yaşam Danışmanı Berrin Yiğit, bahar yorgunluğunun başlıca ilacının meyve suyu içmek olduğunu söylüyor. Özellikle sabah kahvaltılarında içilen meyve sularının, enerjiyi arttırmada etkin bir rol oynadığını belirten Yiğit; ananas, elma ve üzüm sularının sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini söylüyor. Meyve suyu sevmeyenlerin, tercihlerini domates suyundan yana kullanabileceklerini belirten Yiğit, şöyle konuşuyor: "Enerji almak için şeker ilavesiz, yüzde 100 meyve suları için. Mevsiminde toplanıp sıkılan ve cam şişede saklanan, güvenilir markaları tercih edin."


Kalbe de, cilde de ilaç gibi geliyorlar!
* Nar suyu: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kolesterol ve şekeri dengeler. Cilt ve prostat kanserine karşı koruyucu etkisi vardır. Damar tıkanıklıklarını yüzde 44 geriletir. Tansiyonu düşürür.

* Ananas suyu: Toksin öğütücü özelliği vardır. Sindirim sistemi için iyi bir temizleyicidir.

* Domates suyu: Kalp hastalıkları ve kanseri önler. Damar sertliklerinin ve diyabet komplikasyonlarının önüne geçer.