Yasak geri mi tepti ?

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Prof. Küçükusta'dan ilginç iddia: "Eskiden günde 1 paket sigara içen şimdi 2'ye çıkarttı."


smokecigarettedddd - Yasak Gerimi Tepti ?

İlginç iddia, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde görevli Prof. Ahmet Rasim Küçükusta'dan: Aniden bastıran sigara yasağı tiryakileri bunalıma soktu. Kısıtlanan tiryakiler, eskiden günde 1 paket içiyorsa şimdi 2'ye çıkarttı.

Yasak tiryakileri!

Sigara yasağı tiryakileri strese soktu, günlük sigara tüketimi arttı. Uzmanlar, artık kliniklerin de işe yaramadığını söyledi.

Uzmanlar, sigara yasağının tiryaki sayısını artırdığını açıkladı. Buna neden olarak da sigara içilebilen ortamlarda tiryakilerin üst üste sigara yakmasını gösterdi. Bu da tiryakilerin günlük ortalama sigara tüketimini artırdı.

'Klinikler işe yaramıyor'

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, sigaranın 1 günde yasaklanmasının tiryakileri strese soktuğunu ve günde 1 paket sigara içenlerin artık 2-3 paket içtiklerini iddia etti. Sigarayı bırakma kliniklerinin de yeterince yararlı olmadığını söyleyen Prof. Küçükusta, irade kontrolünün önemine de değindi.