Devlet hastanelerinin telefonlu randevu sistemlerindeki yoğunluk nedeniyle randevu alamayanlar, Turkcell,Avea ve SRS İletişim Hizmetleri işbirliği ile oluşturulan “SMS ile randevu” sistemi sayesinde kolayca hastanelerden randevu alabiliyorlar.
Sistemin tüm hastanelere ücretsiz olarak kısa sürede kurulabileceği belirtilirken, kullanımı kolay ve telefonla randevudan daha ucuz olan servisin tüm Türkiye’de hızla yaygınlaşmasının beklendiği aktarıldı.

SMS ile randevu servisinden yararlanmak isteyenlerin, hastane kodu, T.C Kimlik Numarası ve muayene olmak istedikleri bölümün adını birer boşluk bırakarak yazdıktan sonra, kısa mesaj olarak 3443’e göndermeleri yeterli olacak. Randevu talepleri yine kısa mesajla yanıtlanıyor.
Örnek mesaj Bursa için: 16 yazıp 3443’e gönder
Gelen cevap örneği: 1601 Bursa Çekirge Devlet Hastanesi

İlk olarak Turkcell aboneleri sistemden faydalana bilirken;
Artık AVEA aboneleri de 3443'e bir SMS göndererek hastanelerden randevu alabiliyorlar.


AVEA'nın çözüm ortağı SRS Teknoloji tarafından verilen hizmet 1 Temmuz 2007 itibariyle bütün AVEA abonelerinin kullanımına sunuldu.


Halihazırda Türkiye'nin en büyük ve en yoğun hastanelerinde verilen hizmet, gün geçtikçe yayılmakta ve hastalara en ekonomik ve en kolay şekilde randevu hizmeti sağlamaktadır.


Bulunduğunuz ilde SMS ile randevu veren hastaneleri öğrenmek için il plaka kodunu yazarak 3443'e mesaj göndermek yada SRS Teknoloji web sitesine girmek yeterli.