Ne olur gerçeği söyleyin doktor!

Doktorunuzun size söylemek isteyip de bir türlü söyleyemediği şeyleri merak ediyor musunuz?
Ünlü Amerikan dergisi Reader's Digest Temmuz 2008 sayısı için özel bir dosya hazırladı

takpenlhkedxz3 - Ne olur gerçeği söyleyin doktor!

Pratisyenler, cerrahlar, psikiyatrist ve pediatristlerden oluşan bir grup doktora “Hastalara söylemek isteyip de söyleyemediğiniz şey nedir?” sorusu yöneltildi.

Ankete cevap veren doktorlardan bazıları isimlerini gizlerken bazıları açıkça isminin yazılmasını bile istedi. Ve doktorların bize asla söylemeyeceği sırlar ortaya çıktı.

Bazısı komik, bazısı korkunç ve büsbütün şok edici bu sırları okuyun ve ‘daha anlayışlı ve akıllı’ bir hasta olma yolunda bir adım atın.

Doktorunuzla olumlu bir iletişim içinde olacağınız sağlıklı günler dileriz…

Doktorunuz Diyor ki…

Sizin anneniz olmaktan bıktım! Sizi her gördüğümde mecburen “Kilo vermeniz gerek” diyorum siz de bana “Valla hiçbir şey yemiyorum” diye yemin ediyorsunuz. Sonra da konu kapanıyor. Sonra da bana gelip sızlayan dizlerinizden, ağrıyan sırtınızdan bahsediyor ve iki basamak merdiven çıkınca nefesinizin kesildiğinden yakınıyorsunuz.

Ne yani şimdi sizin elinizden tutup çikolata ve gofret yemenin zararlarını mı anlatayım? Birçok hastanın dinlemeye bile zahmet etmediği şeyleri tekrar edip durmaktan bıktım artık!
Bir kardiyolog, Brooklyn,


"Hastaneler, hastaların bir an önce evlerine göndermek ister. Hastalarını hastaneden bir an önce çıkmaya ikna eden doktorlara bonus prim ödeyen hastaneler bile var."
Medical Secrets (Tıp dergisi)


Kaynak