İngliz yayın kuruluşu BBC'ye göre, kısıtlamanın olduğu Kuzey İrlanda ve 70'ten fazla ülkede yaşayan kadınlar, bu internet sitelerinden birini kullanıyorlar
Uzmanlaşmış İngiliz Kadın Hastalıkları ve Doğum dergisinin 400 kişiyle yaptığı araştırmada, ilaç alanların yüzde 11'inin, ilaç aldıktan sonra cerrahi bir işleme ihtiyaç duydukları kaydedildi.

İlacı satan internet sitesinin, güvenilir olmayan kürtajla bağlantılı sorunların azalmasına yardımcı olabileceklerini belirttiği kaydedildi.

BBC, kürtaj karşıtı kampanyaları yürütenlerin, bu tür sitelerin oluşmasını kaygı verici bulduklarına işaret ederek, ilacı ısmarlayan kadınların yüzde 8'inin kullanmadıklarını, yüzde 11'inin ise, ilacın kürtajı tamamlayamaması veya aşırı kanamaya bağlı olarak cerrahi bir işleme ihtiyaç duyduklarını bildirdi.
Haberde, ilaçla ilgili deneyimlerine ilişkin soruları yanıtlayan 200 kadından yüzde 58'inin, bu şekilde bir kürtaj yaptıkları için müteşekkir oldukları kaydedilirken, yüzde 31'i ise, işlemi stresli bulduklarını ancak kabul edilebilir bir deneyim olarak gördüklerini belirtti.

Kaynak: Real Haber