Olay ameliyata soruşturma
641920080829104007628 - Olay ameliyata soruşturma
Kalbinden bıçaklanan gencin kalp cerrahı olmayan bir cerrah tarafından ameliyat edilişinin cep telefonu ile kayıt edilmesi Bakanlığı harekete geçirdi.

Sağlık Bakanlığı, Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 14 yaşındaki bir gencin, Bolvadin Dr. Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi'nde görevli kalp cerrahı olmayan bir doktor tarafından ameliyat edilmesi, hastanede ilk kez gerçekleştirilen açık kalp ameliyatı sırasında çekilen cep telefonu görüntülerinde ise, ameliyathane ortamına uygun olmayan görüntülerin yaşandığı iddiaları üzerine soruşturma başlattı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı yayın organlarında, Afyonkarahisar Bolvadin Dr. Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi’nde yapılan bir açık kalp ameliyatıyla ilgili olarak çıkan haberler üzerine, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın talimatıyla soruşturma başlatıldığı belirtildi. Soruşturma neticesinin ise, en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde kalbinden bıçaklanan 14 yaşındaki bir genç, kalp cerrahı olmayan Bolvadin Dr. Halil İbrahim Özsoy Devlet Hastanesi'nde görevli bir doktor tarafından ameliyat edilerek hayata döndürülmüş; hastanede ilk kez gerçekleştirilen açık kalp ameliyatı sırasında çekilen cep telefonu görüntülerinde ise, ameliyathane ortamına uygun olmayan görüntülerin yaşandığı iddia edilmişti.