güzelliğinden çok bebeğinin güzelliğini düşünen annelere duyurulur! Artık sadece büyükler için değil, miniklere de organik temelli kozmetik ürünler bulunabiliyor. Ürünlerde zararlı madde yok, risk yok!..

Kadınlar hatırı sayılır bir zamandır organik temelli kozmetik ürünleri kullanarak güzelliklerini garanti altına alıyor. Şimdi artık çocuklar için de güvenilir, risk taşımayan, sağlığı koruyan organik ürünler var. Ve bu ürünler artık Türkiye'de de rahatlıkla bulunuyor. Bilindiği gibi pek çok bebek bakım ürünü çekici isimlere sahiptir ve güzel kokarlar. Çoğu zaman renkleri ve vaat ettikleri ile güven verirler. Ancak tüm bu güzel görünümün arkasında ciddi bir tehlike yatıyor olabilir. Çünkü bu tür ürünlerin bazıları, bebeklerin sağlığını ciddi anlamda tehdit edebiliyor. Örneğin bebekler için üretilen kozmetik ürünlerin içeriğindeki birtakım etken maddeler, ileride çocuğunuzun sağlığını ciddi oranda tehdit edebiliyor.

ŞAMPUAN BİLE TEHLİKELİ
Bu nedenle uzmanlar, organik ve doğal içeriğe sahip bebek bakım ürünlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Özellikle; paraben, gluten, propylene glycol ve SLS gibi bebeğin cildi ve bağışıklık sistemi üzerinde risk oluşturan etken maddeleri içermeyen ürünlerin tercih edilmesi çok önemli. Türkiye'ye yeni gelen ve sadece eczanelerde satılan Nature's Baby Organics ürünleri de, bebekler için riskli maddeler içermiyor. Saç ve vücut şampuanı, saç kremi, vücut nemlendiricisi, pişik kremi, masaj yağı, ferahlatıcı sprey, deodorant ve pudradan oluşan bu ürünler; tamamen doğal içerikleri sayesinde, bebeklerin cildi için güven sağlıyor.


Ünlüler de bebekleri için kullanıyor

Bebek teninin ilk günkü saflığını ve sağlığını korumak amacıyla Amerika'da geliştirilmiş olan Naturel's Baby Organics ürünlerini, Catherina Zeta Jones ve Angelina Jolie gibi pek çok dünya starı da çocukları için kullanıyor. Bu ürünlerin bir özelliği de USDA Organic sertifikasına sahip olması. Başka bir deyişle ürün içeriğinin kendisinde ya da yakınındaki alanda hormon, sentetik, kimyasal ilaç, zararlıyasaklı maddelere rastlanmadığı Amerikan Sağlık Bakanlığı'nca uzun takipler ile onaylanmış.Yeni...yeni...yeni...

Yanaklara genç kız etkisi
Her ten rengine göre farklı renk seçeneğine sahip bareMinerals'in, Hint pırıltılı pembe tondaki renklendiricisi, hem tek başına hem de diğer allıklarla karıştırılıp uygulanabiliyor. Ayrıca isterseniz bu toz renklendiriciyi, far olarak da kullanabiliyorsunuz. Her cilt tipinde, hatta problemli ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilen bareMinerals allıklarının; Hint'in yanı sıra laughter, glee ve warmth olmak üzere üç farklı rengi daha var.

Manikürü bir ürünle halledin
Yoğun iş temponuzun içinde maniküre gidecek vakit bulamıyor, ayrı ayrı ürünlerle uğraşmak istemiyorsanız; tek bir ürünle evde tırnak bakımı yapmanız mümkün! İçinde doğal özler, deniz, okyanus mineralleri ve vitaminler bulunan Sally Hansen'ın, Complete Care 4-in1 Treatment adlı ürünü, hem tırnaklarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı ve hızlı uzamayı sağlıyor, hem de özel teknolojisiyle ojeyi tırnakta çok daha uzun süre muhafaza ediyor.