SGK ile TEB anlaştı

Sosyal Güvenlik Kurulu (SGK) ile Türk Eczacılar Birliği (TEB) anlaştı. Sigortalılar, 1 Şubat 2009'dan itibaren ilaca para ödemeyecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında Eczacılar ile yürütülen görüşmelerde uzlaşma sağlandı ve SGK ile Türkiye Eczacılar Birliği arasında 2009 İlaç Alım Protokolü imzalandı.


medyaphp?mn9206 - SGK ile TEB anlaştı
İstanbul- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
Faruk Çelik, ''Arta kalan bir kaç husus da teknik düzeyde değerlendirildi. Neticede mutabakat sağlamış bulunuyoruz. İmza altına alındı bu protokol'' dedi.
Bakan Çelik, Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığından Türk Eczacıları Birliği (TEB) yöneticileriyle gerçekleştirilen görüşmelerin ardından yaptığı açıklamada, bugüne kadar kamuoyuna mal olmuş olan 7-8 ya da 9 maddede özetlenecek konularda zaten mutabakat olduğunu anımsattı. Hiçbir zaman sivil toplum kuruluşlarını dışlayacak bir çaba içinde olmadıklarını belirten Çelik, şunları kaydetti:
''Milletin sağlığı söz konusu olunca gerekli önlemleri alma, hassasiyetleri, alternatifleri düşünmemiz gerekiyordu. Ancak bunlara fırsat kalmadan TEB kendi üzerine düşen olgunluğu, duyarlılığı, hassasiyeti bu konuda gösterdiler. Birlikte bu konuda bir mutabakat imkanı sağlanmış oldu. Hayırlı olmasını temenni ediyorum.''