Herbalist Tarkan Güveloğlu, yıllardır uyguladığı bitkisel tedavi yöntemi ile sedef hastalarını iyileştirdiğini söylüyor.

Güveloğlu’na sedefin nasıl bir hastalık olduğunu ve tedavi sürecini sorduk İşte soru cevapla sedef:

SEDEFİN EN ÖNEMLİ NEDENİ GENETİK YATKINLIK

Sedef nedir? Nasıl ortaya çıkıyor?

Deri normalde 2 ayda bir kendini yeniler. Sedefli deride ise bu süre iki güne düşer. Vücut deri bu ölü hücreleri deriden pul pul şeklinde atar. Sedefin birinci sebebi genetik yatkınlıktır. Büyük bir sıkıntı, üzüntü ve korkulan dönemin ardından ortaya çıkar. Bu sinirsel spazmlar vücudun dengesini bozarak derinin kendini yenileme mekanizmasını bozmakta. O nedenle dıştan yapılan müdahalelerle geçmez. Yani krem ve benzeri ürünler kullanarak sedef hastalığı tedavi edilemez.

ALKOL VE SİGAR KULLANANLARIN İYİLEŞMESİ ZOR

Peki, siz nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz?

Bizim önerdiğimiz tedavi şeklinde asıl etkili olan maddeler damla halinde içilerek kullanılan saf bitki özleri ve 5 çeşit bitki çayındır. Ayrıca bitki özlerinden yapılmış keremlerde var. bu tedavide kişilerin hayat tarzı, beslenme alışkanlıkları da tedavinin etkinliğinde önemli rol oynuyor. Sigara ve alkol kullananlarda başarı şansı düşüyor. Bu tedaviye başlayınca alkol tamamen bırakılmalı, sigara bırakılmalı veya olabildiğince azaltılmalı.

TEDAVİ SÜRESİ 4-6 AY ARASI

Sedef sadece tek bir çeşit mi?

Bütün sedeflerde aynıdır. Sedeflerin 4 ana çeşidi var. 4 çeşitte de tedavi hemen hemen aynıdır. Ancak terkip her kişiye özel olarak hazırlanıyor. Hastanın yaşı, tansiyon, şeker gibi rahatsızlıklarının olup olmaması, kilosu… Buna göre bir bitkisel bir terkip oluşturuluyor. Hazırlanan terkipler, 4 ile 6 ay arasında kullanılması gerekiyor. Başarı şansı yüzde 90 oranında. Tedavi olamayanlarda oluyor. Tedavi olamayanlara ya çok alkol ve sigara kullananlar veya kötü bir hayat yaşayanlar. İşi kötü olanlar, ailesi ile problem yaşayanları tedavi etmek oldukça zor.

TEDAVİNİN İSPATİ HASTA FOTOĞRAFLARI

Klasik bir tedavisi olmayan hastalıklarla ilgili bir sürü şarlatan çıkıyor. Hepside hastalarını kısa sürede iyileştirdiğini iddia ediyor. Sedef hastaları sizin uyguladığınız tedavinin başarılı olduğuna nasıl inanacak?

Ben bu işe dün başlamadım. Tedavide yüzde yüz iyileşir diye de bir şey söylemedim. Tedavinin belgesi, ispatı olması gerekir. Kimi hastalıklarda hastaların tahlilleri, raporları tedavinin de ispatıdır. Sedef gibi hastalıkların ispatı tahlil ve rapor değil görüntünün bizzat kendisi. Bizim ürünleri kullanmadan önce ve kullandıktan sonraki hasta fotoğraflar en büyük delildir.

Tedavi sürecinin önündeki en önemli riskler nelerdir?

Sedefli hasta istiyor ki bir şey süreyim iki günde geçsin. Bu böyle bir tedavi değil. Hem içten hem dıştan kullanılacak ürünlerle yavaş ama kalıcı iyileşme olacak.

Peki, kullanılan ürünlerin yan etkileri yok mu?

YENİDEN ÇIKTIĞI OLUYOR

Bu tedavinin yan etkileri yoktur. Çünkü kişiye özel tedavi uyguluyoruz.

Yaralar geçtikten sonra yeniden çıkma ihtimali var mı?

Sedef geçtikten sonra kolay kolay çıkmaz. Ancak geçtikten 3-5 sene sonra tekrar çıktı diye başvuranlarda oldu. Sebebini araştırdığımızda; o kişinin büyük bir üzüntü, sıkıntı veya korkuya maruz kaldığı ortaya çıktı. Bu hastalar aynı tedavi döneminden sonra yeniden iyileştiler. 10 yıldır hiç sedef çıkmamış hastalarımda var. Aslında iyileşen hastaların resimlerini, raporlarını, teşekkür maillerini internet sayfalarıma koymuştum. Ancak rekabetin korunması yasasına ters düştüğü için kaldırmamı istediler. Bunları kaldırmak zorunda kaldım. Benim uyguladığım tedavinin en büyük referansı iyileşen hastaların fotoğrafları ve teşekkür mailleridir.