Formül haline getirilmiş karışımların neredeyse tamamı bedeninizden çok cüzdanınızı inceltir.

Biz yazmaktan siz de sormaktan bıkmadınız ama bir kez daha tekrarlamanın zararı yok. “Ünlülerin zayıflama sırları” gibi sihirli bir cümlenin paketi içinde satılan detoks şuruplarının, inceltici sıvıların, açlık veya tatlı krizlerini önlediği öne sürülen hapların, formül haline getirilmiş karışımların neredeyse tamamı bedeninizden çok cüzdanınızı inceltir. Bu durumun tek istisnası yeşil çay (ve bu çayda bulunan kateşinler).

Yeşil çayı ister keyifle yudumlayın, isterseniz özlerinin karıştırıldığı kapsülleri tabletleri kullanın, bir ölçüde yarar sağlayabilirsiniz.

Bu nedenle ille de kullanayım diye düşündüğünüzde içinde yeşil çay bulunan ürünleri satın almaya (silhouette tablet, formüla 7, green tea eksralat gibi) özen gösterin ve içerdiği yeşil çay miktarı ve fiyatını mukayese etmeyi ihmal etmeyin.

Eğer bir kilo verme programındaysanız açlık krizleri tatlı nöbetleri gibi hipoglisemik şikâyetler de yaşıyorsanız kromdan da faydalanabilirsiniz. Ama bir kez daha hatırlatalım. Sadece bu ürünleri kullanarak asla kilo veremez, yağlarınızı eritemezsiniz.