İZMİR’de düzenlenen ‘Ege Üniversitesi 50’nci Yıl Pediatri Günleri’ kapsamında, ‘tabletteki yoğurt’ sloganıyla çocuklar için üretilen 13 vitamin ve 6 mineral ve probiyotik içeren ilk multivitamin kombinasyonu tanıtıldı.

Türkiye’de ilk ve tek olan ürünü çocuk hekimlerine tanıtan NutriFarma firması ürün temsilcisi eczacı Akgün Egemen, son yıllarda bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve sindirim sistemini düzenlemeye yardımcı olduğu bildirilen probiyotiklerin kullanımlarının arttığına dikkat çekti. Antibiyotiklerin yan etkilerinin artmasının ve mikropların antibiyotiklere direnç kazanmasının probiyotiklere olan ilgiyi arttırdığı belirten Egemen, “Probiyotikler, sağlık açısından faydalar sağlayan dost bakterileri içeren gıda maddeleridir. Vitamin ve minerallerin olumlu etkilerini probiyotik bakterilerinin olumlu etkisiyle birleştirerek bir tablet yarattık. Kilolarca yoğurdun içinde bulunan probiyotik bakterilerini bir çiğneme tabletine sıkıştırdık. Çocuklar günlük vitamin ihtiyaçlarının yanısıra probiyotiği de bu çiğneme tabletinden alabilecek. Bir tablette üçü bir arada” dedi.

Probiyotikli multivitamin tabletinin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğunu, ayrıca büyüme ve gelişmeyi desteklediğini söyleyen Akgün Egemen, 30 tabletlik kutunun eczanelerde 12.5 TL’den satıldığını kaydetti.