KAYSERİ (İHA) - Her annenin sütünün kendi bebeğine özel olduğunu belirten Erciyes Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mustafa Akçakuş, “Anne sütü, yaratılış mucizesidir” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Merkezi (KAYMEK) tarafından anne ve anne adaylarına yönelik olarak bebek sağlığı ve beslenmesiye ilgili 'Anne sütünün önemi' konulu seminer düzenlendi. Çok sayıda bayanın katıldığı seminerde bilgi veren Erciyes Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mustafa Akçakuş, daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesi açısından bilinçlenmenin önemine değinerek, yoğun katılımdan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Her annenin sütünün kendi bebeğine özel olduğunu ifade eden Akçakuş, anne sütünün içeriğinde bebeğin ihtiyaç duyduğu her türlü besin maddesinin yeterince yer aldığını kaydetti. Akçakuş, “Anne sütü, bir yaratılış mucizesidir. İlk 6 aylık dönemde sadece anne sütü, bebek için yeterli. Anne sütüyle beslenen bireylerin ileriki yaşlarında pek çok hastalığa karşı doğal bir korunma geliştirir. Anne sütüyle beslenmek her bebeğin doğal hakkıdır” dedi.
Seminerin ardından annelere ve anne adaylarına sürpriz hediyeler verildi.