KANSER İLE DOĞAL SAVAŞTA İKİ ÖNEMLİ BİTKİSEL ÜRÜN
Günümüzde gittikçe artan kanser vakaları nedeniyle kanser hastalıkları ile mücadele tıbbın önemli bir uğraşısı haline gelmiştir. Kanser ile mücadelede modern tıp, elindeki tüm imkanlara karşın bir çok kez başarısız olabilmektedir.

Bu savaşta başarısız kalmanın en olası nedenlerinden biri, kanseri başlatan dış sebepler ne olursa olsun, bunu devam ettirenin vücudun kendisi olmasıdır. Yani, kanserli olmaya veya kanserden kurtulmaya karar veren yine vücudun kendisidir.

Aksi doğru olsaydı, kanserden ölüm çoktan sona ererdi veya nezle olmaktan korktuğumuz kadar korkar durumda olurduk. Aynı tedavi ve protokoller hemen eşit şartlarda farklı hastalara uygulanmasına karşın, biri kurtulurken, diğeri hayatını kaybedebilmektedir. Kanser konusunda tüm dünyada yapılan yoğun çalışma ve araştırmalara karşın, hücre genetiği ve moleküler düzeydeki çalışmalar yeterince ilerlemediği sürece, diğer tüm geleneksel yaklaşımlar hastanın yaşam süresini uzatmak ve yaşam kalitesini iyileştirmekten öteye gitmeyecektir. Burada bahsettiğimiz elbette ölümcül kanser türleridir.

Kanserle mücadelede gerek geleneksel tedavilerin uygulandığı sırada, gerekse bu tedavilerden sonuç alınmadığı zaman, alternatif veya tamamlayıcı tıp için kullanılabilir çeşitli bitkisel ürünler bulunmaktadır.Bu tip bitkisel ürünler arasında Agaricus Blazei ve Abajeru önemli bir yere sahip olmasına karşın yurdumuzda çok fazla tanınmamaktadır.


AGARICUS BLAZEI - KANSER İLE DOĞAL SAVAŞ
70’lerde Penn State’ten iki araştırmacı Brezilya’da Sao Paulo bölgesini ziyaret etmiş, yerli halkın çok sağlıklı olduğunu, hastalanma oranının çok düşük olduğunu görmüşlerdir. İnsan ömrünün son derece uzun olduğunu ve insanların 100 yaşından daha uzun süre sağlıklı bir biçimde yaşadığını keşfetmişlerdir.


Peki sırları neydi? Basit bir mantar. Agaricus Mantarı (Agaricus Blazei Murill veya ABM).

Detaylı bilgi

ABAJERU - KANSER ÖLDÜRÜCÜ BULUNDU MU?
Brezilyalı bilim adamları kanserin çeşitli türlerine karşı yürütülen savaşta büyük umut vaat eden tropik bir bitki özü buldular. Güney Amerika’ya ait olan ve halk arasında şifalı olduğuna inanılan bu bitki günümüze kadar şeker hastalığının tedavisi için kullanılmaktaydı.

Bilim adamlarının hazırladıkları raporlara göre, laboratuar testleri süresince söz konusu bitki özü, bugüne kadar her türlü tedaviye direnebilmiş olan kanser hücrelerini ortadan kaldırmıştır. Bu çok nadir görülen bir durumdur. Şu an gizli bir yerde muhafaza edilen bu maddenin kanser tedavisi açısından çok şifalı olduğuna inanılıyor. Hatta dirençli lösemi (leukemia) hücrelerini bile öldürdüğü görülmüştür.

Başarılı laboratuar testleri göğüs-beyin-akciğer-gırtlak ve pankreastaki tümör hücreleri üzerinde uygulanmıştır. Bilim adamları, “Bu kanser hücrelerine ek olarak normalde birçok ilaca ve tedavi yöntemine direnç gösteren lösemi hücrelerinin bile yok edildiğini görmek bizi gerçekten çok şaşırttı” diye belirtmişlerdir.

Chrysobalanus Icaco bitkisinden elde edilen bu maddenin insanlardaki kanserli hücrelerde işe yarayıp yaramayacağından ilk başta emin olunamamışsa da, deneylerden sonra hastaların %90’ında başarılı sonuç verdiği görülmüştür.

“Abajeru” (Chrysobalanus Icaco) adındaki bitkinin oval yapıda bir meyvesi vardır. Abajeru (Chrysobalanus Icaco) Güney Amerika’nın tropik bölgelerinde bulunan, küçük oval meyveler veren bir çalılık türüdür. Söz konusu madde bu bitkiden elde edilir ve Brezilya’ya özgü en güçlü iksir olan Agaricus ile harmanlanır. Brezilya halkı arasında “Abajeru “ şeker hastalığı ve romatizma tedavisinde kullanılır. Brezilyalı araştırmacı “Bizi bitkinin kimyasal yapısını incelemeye sevk eden neden bu geleneksel kullanım alanıydı.” şeklinde yorum yapmıştır.