Yemeğe başlamadan önce alınan iki çorba kaşığı elma sirkesi; patates ve makarna gibi karbonhidratlı yiyeceklerle yükselen kan şekerini dengeler

Elma sirkesini camları ve aynaları parlatmak, saçınıza yeniden parlaklık kazandırmak, roka salatasına ve aklınıza gelebilecek herhangi bir şeye katkı maddesi olarak kullanırsınız... Birçok şeyde kullanılan elma sirkesinin önemli bir görevi daha vardır: Kan şekerini sabit tutmak. Yemeğe başlamadan önce veya yemek esnasında iki çorba kaşığı sirke; patates ve makarna gibi karbonhidratlı yiyeceklerle yükselen kan şekerini kontrol altına alır. Yalnızca iki çorba kaşığı yeterlidir...

İNSÜLİN POSTACISIDIR
Sirke, midenin boşalmasını geciktirerek bu yiyeceklerden alınan şekerin emilimini yavaşlatır ve aynı zamanda insülini daha etkili hale getirir. Aslında, insülin, glikoz postanızı kan dolaşımınızdan alıp, hücresel posta kutunuza taşıyan bir postacı gibidir. Her iki etki de (kan dolaşımınıza emilimin daha yavaş gerçekleşmesi ve şekerin kandan hücrelere daha hızlı ulaşımı) diyabet hastalarında kan şekeri seviyesini daha düşük tutar. Bu denge; uzun vadede diyabet riskini bile yok edebilir.

ARKADAŞLARINIZ SİZİ FELÇTEN BİLE KORUYOR
Kalçalarınızın o kotun içinde harika göründüğünü söylerler, yürüyüş programınıza sadık kalmak için uğraşırlar ve sigarayı bırakmanız için size destek olurlar... Arkadaşlar, hayattaki en iyi varlıklardır...

ONU HEMEN ARAYIN
Yeni bir araştırma, arkadaşlığın sizi felçten bile kurtarabileceğini ve arkadaşlık faktörünün bu kadar önemli olduğunu ortaya koydu. Fareler üzerinde yapılan araştırmada; arkadaşlarıyla birlikte olan felçli fare yaşarken, tek başına bırakılan bir haftada öldü. Kalabalıkta olan farelerde iltihaplanma daha az görüldü. Peki siz bugün en yakın arkadaşlarınızı aradınız mı? Hemen arayın; beklemeyin!

ENERJİ SEVİYENİZİ ARTIRIYOR
Elma sirkesinin, açlık hissini engellemek gibi çabucak görülen faydaları da var. Bu fayda, kiloyu engeller ve şekerin kandan hücrelerinize taşımasını daha etkili hale getirir. Fiziksel olarak aktif kalmanızı sağlayarak enerji seviyenizi artırır. Bu yüzden patates ve sebzelere mayonez yerine kırmızı şarap sirkesi dökmeyi deneyin. Ya da yemeğe, zeytinyağlı ve sirkeli yeşilliklerden oluşan bir salatayla başlayın.

BAŞ AĞRISININ TEK ÇARESİ İLAÇ DEĞİL!
Başınız ağrıdığı zaman hemen ağrı kesici haplara yöneliyorsanız, bu yazı tam size göre. Çünkü ilaçlar baş ağrılarınızı durdurmanın tek yolu değil! İyi hissetmek için şunları da deneyin:

Gözlerin arasına bastırın: Orta parmağınızı bir göz pınarınızın biraz üstüne, başparmağınızı da diğer göz pınarınızın üstüne koyun. Burnunuzun hemen üstündeki dokuyu sıkıştırın ve yukarıya doğru yavaşça bastırın. Böylece kaşlarınızın yanında baskıyı hissedeceksiniz.

Kulak arkası masajı: Kafatasınızın altında, kulaklarınızın arkasındaki kemiklerdeki (kulak memelerinin hemen arkasında) basınç noktalarını bulun. Başparmaklarınızı kullanarak iki dakika boyunca dairesel hareketlerle baskı uygulayın.

Şakak kaslarını ovun: Parmaklarınızı şakaklarınıza yerleştirin ve azı dişlerinizi birkaç kez sıkın. Bu bölgedeki gerilmeyi bastırmak için işaret ve orta parmağınızı kullanın.

ÇİKOLATA YASAK!
Baş ağrısının tekrarlamasını önlemek için; kahve, şarap, peynir, füme et, şeker, çikolatadan uzak durun. Bu yiyeceklerin migreni tetiklediği biliniyor. Zaten çoğu, vücudunuz için o kadar da faydalı değil! Bu yüzden başınızı da ağrıtması normal... Sürekli baş ağrısı çekme eğilimindeyseniz beslenme programınızda değişiklik yapın.