TESK , Ramazan Bayramı öncesinde alışveriş yapacakları uyararak, merdiven altı üretilen ve sokaklarda hijyen olmayan bir ortamda satışa sunulan gıda ürünlerinden uzak durulmasını istedi.ANKARA - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı öncesinde alışveriş yapacakları uyararak, merdiven altı üretilen ve sokaklarda hijyen olmayan bir ortamda satışa sunulan gıda ürünlerinden uzak durulmasını istedi.
Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı öncesi gıda alışverişlerin hız kazanmaya başladığını belirtirken, sadece bayramlarda ortaya çıkan ve günü kurtarmak adına çarşı, pazar ve sokaklarda rastgele tezgah açanlara dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.
Sağlıksız gıda alışverişlerinin kesinlikle yapılmaması gerektiğini vurgulayan Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti: ''Vatandaşlarımızdan istediğimiz, tanıdıkları esnaftan alışveriş yapmaları ve bilinen ürünleri tercih etmeleridir. Satılan ürünün ne olduğu belli olmayan, fiyatı normalin çok altında olan mamulleri alırken halkımız oldukça dikkatli olmalıdır. Bunun yanında en büyük görev yerel yönetimlere düşmektedir.