Domuz gribinden korunmak için kullanılar antibakteriyel jellere dikkat.

Deva Holding Yönetim Kurulu Başkanı Philipp D. Haas, ''Domuz Gribi'' ile ilgili bir soru üzerine de, ''Domuz Gribi''nin mevcut olan griplerden birisi olduğunu, bünyelerinde aşı bulunmadığını, ancak antibiyotik üretimi yaptıklarını söyledi.

''Domuz Gribi''nin kendisinin öldürücü bir hastalık olmadığını dile getiren Haas, ''Domuz gribi sonuç olarak bir virüsten kaynaklanıyor. Bu virüs insanların bağışıklık sistemini zayıflatıyor ve bağışıklığın zayıflamasıyla zatürre gibi çeşitli hastalıklar meydana geliyor. Asıl ölümcül olan da zaten bu... Domuz Gribi aşımız yok ama zatürre veya diğer enfeksiyonlara karşı ilaçlar üretiyoruz'' diye konuştu.

''Domuz Gribi''nin, antibakteriyel jel pazarını hareketlendirdiğini, ancak insanların bu konuda bir yanılgıya düştüğünü ifade eden Haas, ''Domuz gribi bir virüstür. Bakteri değil. Dolayısıyla antibakteriyel ürünler bu anlamda çok da işe yaramayabilir. Ancak kolonya alkol içerdiği için virüsleri öldürme özelliği antibakteriyel ürünlere göre daha fazla. Yani kolonyanın bu ürünlere göre daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz'' diye konuştu.