Domuz gribinden ölenlerin sayısı hızla artıyor. Son 3 günde 34 kişi domuz gribinden öldü. Böylece toplam ölü sayısı 195 oldu.

Yurt genelinde 43 ilde domuz gribi ölümleri görülürken virüs 38 ile henüz uğramadı.
Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı bir açıklamada şöyle denildi:
"Pandemik gripten kaybedilen vatandaşlarımızın sayısı maalesef 195 olmuştur. Halen pandemik grip sebebiyle hastanelerde yatan hasta sayısı 287'dir. Bunların 94'ünün takip ve tedavisi yoğun bakımlarda sürdürülmektedir. 38 hasta ise solunum destek cihazına bağlı olarak takip edilmektedir..."
ÖLENLERİN YÜZDE 35'i 50 YAŞ ALTINDAKİ SAĞLIKLI KİŞİLER
Açıklamada domuz gribinden ölenlerin 69'unun (yüzde 35'inin) 50 yaş altındaki daha önce sağlıklı olduğu bilinen kişilerden oluştuğu bilgisi veriliyor ve "aşı"nın hastalıktan korunmanın en etkili yöntemi olduğuna tekrar vurgu yapılıyor. Domuz gribi aşısından aile hekimliği merkezleri ve hastanelerden ücretsiz olarak yararlanılabileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.
38 İLDE DOMUZ GRİBİNDEN ÖLÜM YOK
Türkiye genelinde şu ana kadar 38 ilde domuz gribinin neden olduğu ölüm vakalarına rastlanmadı.
İşte o iller:Şırnak Hakkari Ağrı Iğdır Muğla Kırklareli Balıkesir Çanakkale Bilecik Çankırı Bolu Zonguldak Bartın Sinop Burdur Afyon Uşak Aksaray Niğde Nevşehir Yozgat Karaman Adıyaman Kilis Tokat amasya Ordu Giresun Gümüşhane Trabzon Rize Artvin Ardahan Erzurum Bayburt Erzincan Tunceli Muş ve Bitlis...