Özellikle biz bayanlar, kışın bir miktar kilo alıp, deniz sezonunun açılmasına yakın panik oluruz. Sonra vücudumuza zarar verecek şok diyetler, acil perhiz formüllerine başvururuz. Bunu önlemek için, kış boyunca biraz hareket etmek, daha kolay bir çözüm o

Kışın Kilo Almayın!
Aşağıdaki hareketler, tüm vücudunuzu çalıştırmanızı ve kışın rehavetini üzerinizden atmanızı sağlayacaktır. Her gün kendinize bu egzersizleri yapmak için zaman ayırın, yaz geldiğinde panik yapmayın.

1- Sırt üstü yatın. Kollarınızı iki yana uzatın. Ellerinizi bilekten yukarıya doru hafifçe kırın. Sağ bacağınızı yere dik olacak şekilde kaldırın. Sağ bacağınız sabit dururken, sol bacağınızı hafifçe yukarı kaldırın. Aynı adan avuç içleri öne bakacak şekilde, kollarınızı dik olan bacağınızın arasına denk gelecek şekilde, gövdenizle birlikte öne kaldırın. Kollarınızı ve gövdenizi yavaşça geri bırakın. Bu harekette kolları kırmadan sadece gövdeyi hareket ettirin. Bacakları değiştirerek hareketi tekrarlayın. Her bacak için 45 saniye bu hareketi yapın.

2- Yere yan olarak uzanın. Sol elinizi yere koyun ve ağırlığı dirseğinize verin. Sağ bacağınızı kaldırın ve indirin. Bu hareketi 20 kere tekrarlayın ve aynı hareketleri sağ yanınıza dönüp, sol bacağınız için de yapın.

3- Sırt üstü uzanın. Ellerinizi başınızın altında kenetleyin. Dizlerinizi kırın ve topuklarınızın üstünde, sırtınız ve poponuz yere değmeyecek şekilde durun. Bu pozisyondayken, sağ bacağınızı göğsünüze doğru çekin ve bırakın. Her bacak için 45 saniye bu hareketi tekrarlayın.

4- yere yüzüstü uzanın. Başınızı ve kollarınızı öne doğru uzatın. Avuç içleriniz yukarı doğru ve açık olsun. Karnınız yere değiyorken, göğsünüzden itibaren başınızı ve kollarınızı yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken yere bakın. Sonra kollarınızı başlangıç pozisyonuna getirin.

5- Dizlerinizin üzerine çökün. Ellerinizi yere birleşik şekilde koyun ve sırtınız dik olacak biçimde, kedi pozisyonunda durun. Aynı pozisyonda elleriniz boynunuzla aynı hizada olacak şekilde başınızı eğin. Kollarınızı ve belinizi kırmayın. 45 saniye bu hareketi yapın.

6- Sırtüstü yere uzanın. Ayaklarınız dizden kırık ve topuklarınız yere değecek şekilde yan yana birleştirin. Kollarınızı yanda dirseklerden yukarı doğru kaldırın ve ellerinizi yumruk yapın. Dirseklerinizin üzerinde kollarınızı yukarı çekerken, belinizle yukarı doğru kalkın. 5 saniye bu şekilde durun, tekrar yere yatın. 60 saniye bu hareketi tekrarlayın.