Güne su ile başlayınız.

Zayıflama Hakkında Unutulmaması Gerekenler

Yağlarınızı yakma konusuna gelince bir etkinliği olmasa da tüm gece sizinle birlikte uyumaya başlayan sindirim sisteminizi uyandırmanın en kolay yolu güne suyla başlamak olduğunu unutmayın.
Gün başlarken bir su bardağı ılık su ve bir su bardağı su içiniz. Bağırsak sorunlarına hoşçakal deyin.Kahvaltınızı atlatmak asla çözüm değil problemdir.Bir çok insan kahvaltı yemeğini atlayarak kilo vermeye başladığını sanar. Ama kahvaltı gece boyunca aç kalan bedeninizi canlandırmak ve açlıktan yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmak için en doğru seçimdir. Bir iki dilim beyaz peynir tam buğday unundan yapılmış ekmek ve bol salatayla süsleyeceğiniz kahvaltı masası daha zihinde olmanızın anahtarıdır.
Acelem var kahvaltı yapacak vaktim yok diyenlerdenseniz bir peynirli sandviç yada müslili süt gibi kahvaltılıkları kendinize özel tercih ediniz.
Ve en önemlisi miktarları gereğinden fazla abartmadan…


Güzel geçen gününüzü öğle yemeğiyle süsleyin…


Güçlü metabolizmanızı dinç tutmak için ara yemekler tükeymeye gayret edin. Ana yemek öğünlerinin arası tüketeceğiniz bir tabak meyva veya yoğurt yada küçük bir avuç kadar fındık kan şekerinde meydana gelebilecek ani düşmelerini engelleyerek tatlı krizinide önler açlığınız bastırılır daha sonraki öğünde aşırı miktarda besin tüketmenizi kesinlikle engeller.
Atlattığımız öğünler kendi metabolizmamıza yaptığımız bir saldırıdır. Atlatılan ögünün kilo verme ve formda kalma konusunda çok yararı olduğunu düşünenler yanılmaktadırlar. Öğün atlatmak çünkü metabolizmayı yavaşlatmakla kalmaz aynı anda kan şekerinin düşmesine de neden olarak açlık hislerini çoğaltır. Sonraki öğünde aşırı dolu bi mideyle masadan kalkmamıza alt zemin hazırlar. Gereksiz alınan kaloriler de işin kötü yanı… Öğün atlamamaya ve dört saatten daha uzun süre aç kalmamaya özen duymalıyız.Yaşamın asıl pınarı Su’ya önem verin..


Genellikle yaz aylarında terleme sonucu sıvı kaybı artacağından su tüketmemizi yükseltmeliyiz. Zayıflama sürcinde vücutta oluşan yıkım ürünlerinin atılabilmesi için su tüketimi önem kazanmaktadır. Vücudumuzda gerçekleşen dolaşımıza yardım eden ve günde 10 ve 20 su bardağı yani 2 ve 4 litre su içiniz.Minarellere ve Vitaminlere masanızda yer açın..


Mineraller ve vitaminler vucüdun çalışmalarını tam olarak yerine getirmesi ve metabolizmanın işlevi için gereklidir.
Vitamin ve minerallerle günlük ihtyiyaçları karşılamak için masanızda tüm besin gruplarına bi köşe ayırmalıyız.
Az yağlı etlere su ürünlerine tam tahıl ürümlerine ve mutlaka meyvelere sebzelere masamızda kesinlikle yer vermeliyiz.Meyveler ve Sebzeler yemek masamızın vazgeçilmezi..


Vitamin ve mineral ihtiyaçlarımızın karşılanması ve sağlığımızın gerekli şekilde korunması için günde en az beş çiğ sebze ve meyve yenmelidir.
Son yapılan araştırmalar sonucunda sağlığımızı korumak için gerekli olan şeyleri yeterli oranlarda alabilmek için meyve ve sebze tüketimimizi dokuz tabak porsiyona çıkarmamız gerekir.İçecekler en büyük enerji depomuz..


Son yıllarda yapılan araştırmalarda günlük alınan enerjinin yaklaşık yüzde 30′unun içecekler içinde yer alan mısır şurubu veya şekerden karşılandığını göstermiştir. Doğru içecek seçmek vücudumuza gereksiz kalori yüklemesi yapmamıza engel olur.
Karbondioksit ve şekerli içecekler hazır olan meyve suları ne kadar cezbetse de buzlu bi ayran ve taze sıkılmış meyve suyu ferahlatırken sağlıklı yaşamamızı sağlar.