Besinlerin gücünü, kullanım alanlarını bildiğinizde, ne kadar önemli doğal güçlere sahip olduğunuzu fark edeceksiniz.

Mutfaktaki Doğal Güçler!
Badem: Badem yağı en eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Yüzlerdeki lekelere, gözenekleri açmaya yardımcı olur. Kurumuş ve pullanmış ciltlerde özellikle tavsiye edilir.

Biberiye: Kan dolaşımını düzenler. Saçtaki kepeği yok eder. Saça canlılık ev parlaklık verir. Banyoda kullanırsanız, zindelik ve enerji verir. Ayrıca ayaklarda oluşan ödeme de iyi gelir.

Yeşil Çay: Japonların ulusal içeceği olan yeşil çay, sadece içten değil, dıştan da kullanılabilir. Ciltleri yatıştırır ve besler.

Elma Sirkesi: Çok yönlü bir ilaç etkisi vardır. Zengin vitaminler içerir.

Elma: Dişleri temizler ve diş etlerini güçlendirir.

Çilek: Antioksidan özelliği vardır. Çilek yaprakları çayı, bedendeki asitleri atar. Diş etlerini güçlendirir ve beyazlatır.

Çiçek Balı: Bilinen en eski tatlandırıcıdır. Albüminler, enzimler, vitaminler, mineraller, mikro besin maddeleri, ve organik asitler içerir. Anti bakteriyel ve iltihap gidericidir. Kan dolaşımını uyarır.

Ceviz Yağı: Cildi besler. Antioksidan özelliği vardır.

Isırgan Otu: Kan dolaşımını hızlandırır. Yağlı saçlarda ve kepekte de kullanılabilir.

Melisa: Sinir sistemine faydalıdır. Sakinleştirir.

Kekik: Dezenfekte gücü yüksektir. Özellikle sağlıksız ve iltihaplı ciltlerde kullanılır.

Avokado: İçerdiği yağ asitleri ve vitaminler sayesinde, çok değerli besinler arasında yer alır. Dıştan kullanımda bol miktarda A vitamini, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Deride kepeklenme ve nasırlaşmayı önler. B vitamini kompleksi, metabolizma üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Ispanak: Sivilceli ve egzamalı ciltlere uygulandığında, gelişiminin yavaşladığı görülmüştür.

Maydanoz: Buğu banyosu cildi rahatlatır. Kan dolaşımını düzenler.

Zencefil: Doymamış yağ asitleri bakımından zengindir. Cildi yağdan arındırır. İltihapları yatıştırır. Basit yaraların iyileşmesini hızlandırır.