Oflayıp puflayarak, 'Bitse de gitsek' diyerek yapılan sporların dönemi bitti! Artık eğlenerek zayıflamak moda. Realryder, zumba ve beat-it ise bu anlayışla geliştirilen en trendy spor türlerinden...

Günümüzde egzersizlerin çoğu karşılıklı rekabeti kızıştırmadan, fiziksel ve ruhsal sağlık öğelerine yoğunlaşıyor. Dünyadaki en son akım, eğlenceli egzersizlerle geliştirilen ve korunan uyumlu ve dinç bir vücuda sahip olmak... Yani artık sıkılarak, 'Bir an önce bitse de gitsek' diyerek yapılan sporların miyadı doldu. Artık dünyanın dört bir yanındaki insanlar, zayıflayıp forma girerken eğlenmek de istiyor. İşte son dönemin, bu anlayışa uygun en trendy sporları...

HAYDİ ZUMBALA
ZUMBA: 'Gizlenmiş eğlence' olarak tanımlanan Zumba ile daha 10 gün olmadan bir beden küçüldüğünüzü hissedebiliyorsunuz. Zumbanın; Amerika, İngiltere, Kanada, Çin, Tayvan, İtalya ve Portekiz'in de arasında olduğu 35'ten fazla ülkede üç milyondan fazla bağımlısı bulunuyor.

LATİN DANSIYLA YAPILIYOR
Tüm dünyayı sallayan zumba, Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleri ile birleştiriyor. Zumba, egzersizi rutin bulanlara spor yapmaları için çok cazip bir alternatif sunuyor. Dünyanın bir numaralı dans-fitness çılgınlığı olarak tanımlanan bu spor, vücut çalıştırmayı adeta partiye dönüştürüyor. Zumbayı benzersiz kılan; eğlenceli, farklı, kolay ve etkili olması... Sağlıklı bir bağımlılık da diyebileceğimiz Zumba bu yönleriyle çoktan trend haline geldi bile... 7 den 77'ye herkes Zumbalayabiliyor. Kolay uygulanabilir adımları kadar, eğlenceli olması ile de kişiye egzersiz yaptığını fark ettirmeden, tüm vücudu güçlendirip şekillendiriyor. Fit ve zinde bir görünüm sağlıyor.

TÜM KASLARI ÇALIŞTIRIYOR
Zumba sadece kalça ve karnı değil, vücuttaki tüm kasları çalıştırıyor! Kasları esnetip, güçlendiriyor, kan basıncının kontrolüne yardımcı oluyor, vücut yağlarını azaltıyor, fiziksel görünümü, dengeyi ve duruşu geliştiriyor. Zumba yapan kişilerin kanındaki oksijen seviyesi artıyor. Ayrıca Zumba kişinin ruhsal durumunu iyileştirip stresten kurtulmasını da sağlıyor. Bir saatlik Zumba egzersizi ile 500 kaloriden fazla yakılabiliyor.

ÇUVALI YUMRUKLAYIN
BEAT-IT: Latin müziği ritimleri ile kick-boxing tekniklerinin birleştiği Beat-it Exercise, katılımcılarda kışkırtıcı bir etki yaratarak, rahatlamalarını ve enerji toplamalarını sağlayan tam bir sahne şovu.

MÜZİKAL VURUŞ
Beat-it Exercise, boks çuvalı ile çalışılabildiği gibi, 'Beat-it Ghost' adı verilen çuvalsız egzersizlerle de yapılabiliyor. İngilizce'de 'vuruş' anlamına gelen 'beat' kelimesinin bu egzersizdeki gerçek anlamı, müzikal vuruştur. Müzik; bir orkestra şefi gibi özel vurgular ile vuruş sayılarını, niteliğini ve hızını belirliyor. Beat-it Exercise; zayıflamak, toksinlerden arınmak, negative enerjiyi boşaltmak, kendini koruma içgüdüsünü harekete geçirmek ile ritim ve koordinasyon duygusunu kazanmayı hedefleyen yeni bir şey deneme arzusunda olan herkes için ideal bir seçim! Bu spor dalı, öncelikle kalori yakımını en üst seviyeye çıkarıyor ve rahatça kilo vermenizi sağlıyor. Bir derste kişi, ortalama 800 kalori yakıyor.

YENİ NESİL BİSİKLET
REALRYDER: Dünyaca ünlü Vogue Magazine'in 'Next Generation of Spin-Yeni Nesil Bisiklet' olarak yer verdiği RealRyder, spor tutkunlarına yepyeni bir deneyim yaşatıyor. Açık alanda bisiklete biniyor hissi vererek, diğer kondisyon bisikletlerinden farkını ortaya koyan RealRyder, özgür bisiklet olarak da tanımlanıyor. Gerçek bir bisiklet gibi yatıp, dönen ve eğilen ilk kondisyon bisikleti olan RealRyder, fitness dünyasının yeni trendi oldu...

DENGEYİ GELİŞTİRİYOR
Herhangi bir kondisyon bisikletinden çok daha rahat olan RealRyder, kişinin üç boyutlu olarak hareket etmesini sağlıyor. RealRyder ile bacaklar, kardiyo, gövde, denge, iç ve temel kas gruplarını hedef alan tam vücut egzersizi yapılabiliyor. Eksiksiz bir fiziksel egzersiz olan RealRyder, omurgadaki gerilimi üç ayrı noktaya dağıtarak travma riskini de ortadan kaldırıyor. Yağ yakımına yönelik mükemmel bir aerobik antrenman yaptıran RealRyder ile zihinsel rahatlama da sağlıyor. Sola ve sağa 45 derece yatıp gerçek bir bisiklet gibi hareket ettiği için tüm temel kas gruplarını çalıştıran RealRyder, kullanıcının dengesini geliştiriyor ve daha çok kalori yakılmasını sağlıyor.