Kışın rehavetine kapılıp, ufak ufak kilo almaya başladınız mı? Yaz yaklaşıp, elbiseler inceldiğinde, bu kiloları vermek için uğraşacaksınız. Önlemini şimdi alın!

Vücudunuzu Şekle Sokun!
Vücudunuzu şekle sokmak, güçlü kaslara sahip olmak için, vereceğimiz egzersizleri uygulayın:

Bir egzersiz topunu, sırtınızın alt kısmıyla duvar arasına sıkıştırın. Sırtınız dik ve bacaklarınız omuz genişliğinde açık olsun. Yavaş yavaş çömelin. Vücudunuzun ve bacaklarınızın gerildiğini hissedin. Bu şekilde yavaş yavaş 10’a kadar sayıp, ellerinizle arkadan topu tutup, dik duruşa geçin. Aynı hareketi 10 kere tekrarlayın.

Önce başınızdan yukarıya asılmış gibi dik durun. Sonra ağırlığınızı sol ayağınıza vererek, sağ ayağınızı kaldırın. Bu sırada elinizde bir top tutuyormuş gibi, kollarınızı başınızın üzerinden yukarıya uzatın. Bu pozisyonda 10’a kadar yavaş yavaş sayın. Aynı hareketi diğer ayağınızın üzerinde durarak yapın. Her iki ayakla hareketi 10 kere tekrarlayın.

Diz çökün. Dizleriniz kalça genişliğinde açın. Belinizden öne doğru eğilerek, kollarınızı kırmadan ellerinizle yere ağırlığınızı verin. Derin bir nefes alarak, yavaş yavaş poponuzu yukarı kaldırın. Bu sırada nefesinizi verin ve 10’a kadar sayın. Tekrar ilk pozisyonunuza dönün. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Başınızı yukarı doğru gergin ve dik tutun. Bir bacağınızın üzerine ağırlığınızı vererek, diğer bacağınızla arkaya tekme atın. Bu pozisyonda 10’a kadar sayın. Bu sırada ters taraftaki kolunuzu da yukarı kaldırarak, gergin tutmaya çalışın. Aynı hareketi diğer bacağınızla yapın. Her iki tarafla hareketi 10 kere tekrarlayın.

Şınav pozisyonu alın. Ağırlığınız kollarınız ve parmak uçlarında olmalı. Dirsekleriniz, omuzlarınızın tam altında dursun. Dik bir çizgi halinde 20 saniye durun. Sonra dizlerinizi yere koyup 30 saniye durun. Bu harekete 3 tekrarla başlayın. Alıştıkça 6’ya çıkarın.

Bacaklarınız kalça genişliğinde açık, ayakta durun. Belinizden hafifçe eğilin. Kollarınızı ileriye doğru uzatırken, bir bacağınızı arkaya, kalçanızın yüksekliğine kaldırın. 20 saniye bekleyin ve indirin. 30 saniye dinlenin ve tekrar kaldırın. Bacaklarınızı değiştirerek, hareketi 10 defa tekrarlayın.