Gündelik hayatın içinde, fark etmeden enerjinizi kaybedersiniz. Enerjinizi yukarıda tutmak ve gün boyu yorulmadan devam edebilmenin sırları var!

Enerjinizi Arttırın!
Düzenli yemek yiyin. Yemekler arasında uzun aralıklar, şekerin düşmesine, dolayısıyla enerjinizin düşmesine sebep olur. Günde 3 kez ana öğün yemeli, ara öğünlerde ise yoğurt, fındık gibi besinler tüketmelisiniz.

Bilgisayarda çalışırken mutlaka mola verin. Araştırmalar, bilgisayar karşısında sürekli oturan insanların, endişeli bir ruh hali içine girdikleri, gözlerde sorun yaşadıkları ve bedensel ağrılar yaşadıklarını saptamıştır.

Cep telefonunuzu günde birkaç saat kapatın. Bir müddet kimsenin size ulaşamamasını sağlayın. Aile ve iş için siz arama yapın.

Vücudunuzun asit oranı dengede olmalıdır. Gereğinden fazla şekerli yiyecekler ve peynir, aside sebep olur. Enerjinizi emer. Bu yüzden meyve ve sebze tüketmeye özen gösterin.

Günde 2-3 litre su için. Su içmek vücudun dayanıklılığını arttırır.

Daha fazla yürüyüşe çıkın. Bol bol merdiven çıkın. Olabildiğince hareketli olmaya gayret edin. Bu sayede kanın hızlı akmasını, kaslara ve organlara giden oksijenin artmasını sağlayabilirsiniz.

Nefes alıp vermenin önemini kavrayın. Derin nefes alıp vermek, nefes yolunuzu açar ve daha çok enerji almanızı sağlar. Her saat 3-4 kere derin nefes alıp verin.

Çok kafein ve alkol, uykuyu engeller. Ayrıca enerji veren B vitamini emer. Haftada birkaç kez 1-2 kadeh şarap içebilirsiniz. Çay ve kahve tüketimini en aza indirin.

Güne sıkı bir kahvaltı ederek başlayın.

Magnezyum almaya özen gösterin. Sebzeler, fındık ve tahıllı ekmeklerde bulunan magnezyum, size zindelik kazandıracaktır.

Sabah duşlarınızda bir sıcak, bir soğuk duş alın. Önce ılık bir suyun altında durun. Ardından suyun sıcaklığıyla oynayın. Ancak başınızı suyun altına sokmayın. 5-6 dakika bunu yaparsanız, çıktığınızda kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.