kizilay kan bagisini artirmak icin vatandasin 1900426 o - Kızılay, Kan Bağışını Artırmak için Vatandaşın Ayağına GidiyorResmi büyütmek için tıklayın

Muğla'nın Fethiye İlçesine Gelen Kızılay Kan Bağış Otobüsü, 2 Günde 100 Ünite Kan Bağışı Toplamayı Hedefliyor. Aynı Anda 4 Ayrı Kişiden Bağış Alan Otobüste Kanlar, Belirli Testlerden Geçirildikten Sonra Kabul Edliyor.
Muğla'nın Fethiye ilçesine gelen Kızılay kan bağış otobüsü, 2 günde 100 ünite kan bağışı toplamayı hedefliyor. Aynı anda 4 ayrı kişiden bağış alan otobüste kanlar, belirli testlerden geçirildikten sonra kabul edliyor.


Kan bağışını özendirmek ve geliştirmek için hazırlanan Kızılay, vatandaşların ayağına gidiyor. Kızılay, özel olarak dizayn edilmiş kan bağış otobüsü ile Fethiye kordonunda kan bağışlarını kabul ediyor.
İçerisinde kan alımı ve saklanması için gerekli olan her türlü ekipman bulunan otobüslerde aynı anda 4 kişi kan bağışı yapabiliyor. Sorumlu Hekim Serpil Öner başkanlığındaki Kızılay kan bağış otobüsü, iki gün kalacağı Fethiye'de 100 ünite kan bağışı hedefliyor. Amaçlarının, insanların kan bağışına olan ilgilerini artırmak olduğunu belirten Öner, bunun için kan bağışı otobüsü ile insanların yoğun olarak bulundukları yerlerde kampanyalar yaptıklarını söyledi. Fethiye'de 2 gün boyunca kalacaklarını ve bu süre içerisinde 100 ünite kan bağışı almayı hedeflediklerini vurgulayan Serpil Öner, "Gerçekleştirilecek kampanyada, çok sayıda gönüllü kan bağışçısına ulaşılması hedefleniyor. Bu süre içinde toplanan kanlar, ihtiyacı olan binlerce kişiye umut ışığı olacak. Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi, tüm iyi insanlarımızı gönüllü kan bağışçısı olmak için kan bağışı kampanyamıza çağırıyoruz." dedi. Öner, ayrıca, çalışmada kan verecek olanların testlerden geçirildiğini ve hastalık tespit edilmesi durumunda kendilerine bilgilendirme yapıldığını açıkladı.