Bugüne kadar yapılan çalışmalardavirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! kanser ya da benzeri ciddi bir hastalığa yol açtığı kesin olarak ispatlanmamış olmasına rağmen uzmanlar yine de cep telefonu için uyarıyor ve yoğurdu öneriyorlar. İşte gerekçeleri:
Günümüzde insanlarvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! yaşamın akışı içinde gereğinden fazlavirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! isteyerek veya istemeyerek radyasyona maruz kalıyor. Baz istasyonlarından cep telefonlarınavirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyolaravirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! televizyonlaravirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! mikrodalga fırınlardan saç kurutma makinelerinevirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! bilgisayarlara kadar birçok elektrikli araç radyasyon yaydığından insanlar için tehlike arz ediyor.

EN AZ İKİ BARDAK YOĞURT YENMELİ

Bugüne kadar yapılan çalışmalardavirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! kanser ya da benzeri ciddi bir hastalığa yol açtığı kesin olarak ispatlanmamış olmasına rağmen uzmanlar yine de uyarıyor. Radyasyona fazla maruz kalanlarda baş ağrısıvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! konsantrasyon güçlüğüvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! yorgunlukvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! stresvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! uyku bozuklukları gibi belirtiler görüldüğüvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! bilimadamları tarafından kabul ediliyor. Trakya Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmazvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyasyon yayan cihazları çok kullananlarınvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! günde en az iki su bardağı yoğurt yemesini öneriyor. Yoğurdun çok faydalı bir besin olduğuna ve vücuttan zararlı maddelerin atılmasında yardımcı rol oynadığına dikkat çeken Yorulmazvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! "Rekor denecek kadar uzun yaşayan insanlarla yapılan görüşmelerdevirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! hemen hepsinin bol miktarda yoğurt yediği anlaşılmaktadır. Yoğurtvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! protein ve vitamin açısından çok zengindir ve bu proteinlerin sindirilme oranları çok yüksektir. Yoğurtvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyasyondan korumada değilvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! ancak radyasyon sonrası zarar gören hücrelerin ve dokuların yenilenmesinde oldukça faydalıdır. Bu amaçla her insanın günde iki su bardağı miktarında yoğurt yemesini tavsiye ediyoruz." dedi.

Evrende insanlarınvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! göremediği sayısız etkenle bir arada bulunmak zorunda kaldığını ifade eden Prof. Dr. Yorulmazvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyasyonun da bu etkenlerden bir gruba verilen ad olduğunu söylüyor. Görünür ışık ve renklerin de birer radyasyon çeşidi olduğunu belirten Yorulmazvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyo ve televizyon dalgalarıyla röntgen ışınlarının da birer görünmeyen radyasyon türü olduğunu anlatıyor. Radyasyonuvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! "iyonlaştırabilen" ve "iyonlaştırmaya sebep olmayan" şeklinde başlıca iki grupta toplayan Yorulmazvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! "İyonlaştırabilen radyasyonvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! insan vücuduna girdiğinde hücrelerin DNA yapısını bozarakvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! kanser hücresi haline gelmesine neden olan ya da hücreleri öldürebilen bir radyasyon türü olup sağlık açısından zararlı olduğu konusunda hiçbir şüphe yoktur. İkinci grup olan iyonlaştırıcı olmayan radyasyon ise baz istasyonlarındanvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! cep telefonlarından ya da radyovirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! televizyonvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! mikrodalga fırınlarvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! saç kurutma makinelerivirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! bilgisayarlar gibi evde kullanılmakta olan birçok elektrikli araçtan yayılan radyasyondur. Kullanımı oldukça yeni olan bu elektronik aletlerden yayılan ve iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun sağlığa etkilerini belirleyebilmek için çalışmalar tüm dünyada sürmektedir." diye konuşuyor.

Prof. Dr. Faruk Yorulmazvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyasyonun zararlı etkilerinden koruyucu bir besin olmadığını belirtiyor. Buna karşılık vücut direncini ve bağışıklık gücünü arttırmavirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! radyasyona maruz kalmış vücuttaki hücre ve dokuların kendisini tamir edebilmesi açısından beslenmenin son derece önemli olduğuna dikkat çekiyor. Bu amaçla vücudun zarar görmüş dokularını tamir etmede etvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! süt ve süt ürünlerivirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! yumurta gibi proteince zengin besinlerin son derece önemli olduğunun altını çiziyor. Vücudun tamir etme gücünü arttırmak için vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almanın da çok dikkat edilmesi gereken bir beslenme kuralı olduğunu kaydediyor. Yeterli beslenmeninvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! vücuda girmiş olan zararlı maddelerin atılmasında da faydalı olduğunu aktarıyor.

Yoğurdun faydaları:

-Protein ve vitaminlerce oldukça zengin olan yoğurtvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! vücuttan zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur

-Protein açısından çok zengindir ve bu proteinlerin sindirilme oranları çok yüksektir. Bu yönüyle çocukların büyüme ve gelişmesindevirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! hamilelerin hem kendi sağlıklarını korumada hem de taşıdıkları bebeğin büyüme ve gelişmesindevirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! kronik hastalıkların ilerlemesini ve komplikasyon gelişimini önlemede faydalıdır.

-Kalsiyumca zengin olması sebebiyle dişvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! kemikvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! tırnak ve saç sağlığını korurvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! cildi güzelleştirir.

-Özellikle menopoz sonrası kadınların en ciddi rahatsızlıklarından biri olan kemik erimesini önler.

-Mide bağırsak sistemini düzene sokarvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! sindirimi iyileştirirvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! ishalden korurvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! ishali olanların tedavisine yardımcı olur. En önemli faydalarından birisi de mide ve bağırsak kanserlerinden koruyucu özelliğidir.

-Radyasyondan korumada değilvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! ancak radyasyon sonrası zarar gören hücrelerin ve dokuların yenilenmesinde oldukça faydalıdır. Bu amaçla her insanvirgulll - Cep Telefonuyla Konuşanlar Mutlaka Yoğurt Yemeli ! günde iki su bardağı miktarında yoğurt yemelidir.