Eğer uygun kişiler tarafından uygulanırsa doğal ve etkili bir yöntemidir.
Kalıcı makyajın avantajları nelerdir?
Kalıcı makyaj özellikle makyaj yapmak için zamanı olmayanvirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) fakat güzel görünmek isteyen kadınlar için ideal bir yöntemdir. Bu kişiler gün sonunda bile makyajı yeni tazelenmiş gibi görünürler.
Kalıcı makyajın dezavantajları nelerdir?
En önemli dezavantajı bu yöntemin kalıcı olmasıdır. Eğer bu işlemi yaptırmak konusunda emin değilsenizvirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) yaptırmamanız daha doğru olur. Ayrıca işlem deneyimsiz kişiler tarafından yapıldığında büyük risk taşır. Bir takım hastalıklar (
aidsvirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) hepatit vs.) bulaşması söz konusu olabilir.
Kalıcı makyaj nasıl uygulanır?
Aslında kalıcı makyaj sağlık kuruluşlarında veya güzellik merkezlerinde doktor kontrolündevirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) hemşire veya bu konuda eğitimli teknisyenler tarafından yapılmalıdır. İşlem sırasında kalıcı bir takım boya maddeleri deriye enjekte edilir. İşlem yarım saatten 2 saate kadar uzayabilir. Tedavi öncesi yapılan lokal anestezi işlemin daha ağrısız yapılmasını sağlar. Bir kaç gün uygulama bölgesinde şişlik olabilirvirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) bu nedenle işlemin cumartesi yapılması uygun olur.
Kalıcı makyajın riskleri nelerdir?
En büyük risk bu işlemin eğitim almamış kişiler tarafından uygulanmasıdır. Eğitimsiz bir kişi tarafından başka bir kişiye uygulanan iğne ile yapılan işlemvirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) enfeksiyon bulaşmasına neden olabilir. Boya maddeleri tıbbi olarak uygun maddeler değildir ve de deriyi tahriş edebilirler. Ayrıca yalnış yapılan bir uygulamanın geri dönüşü de zordur. Örneğin göze uygulama yapmak zordur ve gözlerde ve kaşta bir hata yapıldığında bu hatanınlaser ile düzeltilmesi durumunda bu bölgedeki kıllar da ortadan kalkabilir ve bu da istenmeyen bir durumdur. Yanaklara yapılan kalıcı makyaj genellikle profesyonel olmayan kişilerce yapılmakta ve doğal bir görünüm oluşmamaktadır. Doğal yanak rengi mevsimden mevsimevirgs - Kalıcı Makyaj (Mikropigmentasyon) günden güne değişebilmektedir. Yanaklara yapılan kalıcı makyaj ise değişim göstermeyeceğinden doğal bir görüntü oluşturmaz ve de bu makyajlaser ile tedavi edilmeye çalışında siyahlaşabilir.